کد خبر : 410

جمعیت شهرامید، یک سازمان مردم نهاد است که با تمرکز در حوزه اجتماعی و در راستای فعالیتهای انسان دوستانه تأسیس شده است.

موسسه خیریه شهر امید نیکان

خیریه شهر امید در یک سال گذشته با شناسایی خانواده‌هایی که به دلایل مختلف، نیازمند حمایت‌های اجتماعی هستند، بیش از ۱۰۰۰ خانواده را تحت پوشش حمایتی قرار داده است. در حال حاضر، غالب افراد در ۶ موضوع، تحت پوشش حمایت‌های اجتماعی قرار دارند:

۱- کمک به ایتام، بی‌سرپرستان و بد سرپرستان

۲- کمک هزینه خوراک و پوشاک نیازمندان

۳- کمک هزینه درمان

۴- کمک هزینه پرداخت اجاره بها

۵- کمک هزینه تهیه جهیزیه

۶- کمک هزینه تحصیل

 

جمعیت شهر امید تاکنون برنامه‌های متنوعی را در راستای اهداف و چشم انداز مجموعه اجرا کرده است:

 

اهدای ویلچر وکالسکه

با توجه به نیاز زائران امام حسین(ع) در مراسم بزرگ پیاده‌روی اربعین، طرح اهدای ویلچر و کالسکه در دستور کار جمعیت قرار گرفت و با مشارکت خیران، ۱۰۰ دستگاه ویلچر و ۱۰۰ کالسکه بین زائران اربعین توزیع شد.

 

برنامه های اجرایی جمعیت شهرامید

طرح کوله پشتی مهر

همزمان با آغاز سال تحصیلی، طرح کوله پشتی مهر برای تهیه کیف مدرسه و لوازم التحریر کودکان کم‌برخوردار با مشارکت نیکوکاران و فعالان اجتماعی، انجام می پذیرد.

 

برنامه های اجرایی جمعیت شهرامید

طرح زمستان گرم

با شروع فصل سرما و آغاز زمستان، جمعیت شهر امید در طرحی با عنوان «زمستان گرم»، جمع‌آوری لباس‌های گرم بدون استفاده مردم و خیران را در دستور کار قرار داد و پس از آماده سازی و دسته بندی به همراه پوشاک اهدایی از تولیدی‌ها در اختیار کودکان و خانواده‌های کم برخوردار قرار می گیرد.

 

برنامه های اجرایی جمعیت شهرامید

بازدیدهای اجتماعی

برنامه های اجرایی جمعیت شهرامید

 

جشنواره غذا

جشنواره غذای شهر امید به صورت دائمی هر هفته روزهای پنجشنبه در ساختمان مرکزی جمعیت برگزار می‌شود. این جشنواره با هدف ترویج فرهنگ مصرف غذای سالم، کاهش مصرف غذاهای آماده و فست فودها و تأکید بر نقش مهم تغذیه در سلامت خانواده و جامعه پیش‌بینی شده و اجرا می‌شود و در آمد حاصل از آن صرف امور خیر و کمک به خانواده‌های نیازمند می‌گردد. از دیگر برنامه‌های جمعیت شهر امید، برگزاری فصلی جشنواره غذا در فضاهای عمومی شهری است که از این جمله می‌توان به برگزاری جشنواره غذای پاییزی جمعیت در پارک ملت اشاره کرد که در آمد حاصل از آن صرف طرح کوله پشتی مهر گردید.

 

برنامه های اجرایی جمعیت شهرامید

بازدیدهای اجتماعی

برنامه های اجرایی جمعیت شهرامید

 

سلامت و محیط زیست ( پاکسازی محیط درکه )

برنامه های اجرایی جمعیت شهرامید

توزیع سبد کالا

جمعیت شهر امید به طور مستمر و همزمان با مناسبت‌ها از جمله شروع ماه مبارک رمضان و آغاز سال نو، سبد کالا شامل کالاهای اساسی خوراکی و مصرفی اهدایی از سوی نیکوکاران را بین خانواده‌های تحت پوشش و نیازمند توزیع می‌کند.

 

افطاری خیابانی

در ایام ماه مبارک رمضان طرح سفره بزرگ افطاری خیابانی برای اولین بار در ایران در بلوار کشاورز و خیابان ولی عصر با مشارکت ۵ هزار نفری شهروندان بر پا شد و روزه‌داران که در ساعات نزدیک به افطار هنوز به مقصد نرسیده بودند پای همین سفره ساده روزه خود را گشودند.

 

‍ خدایـــا دلمــان را

درجویبار رحمتت چنان

شستشو ده ڪه

هر جـا نفرت هست "دوستی"

هر جا یـــاس هست "امید"

و هــر کجا زخمى هست

درمان جایش را بگیرد

آمــین یا رب العالمین

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3