کد خبر : 30

در نشست «سمن‌ها» و موسسات خیریه اتفاق افتاد؛

علاء میر محمد صادقی، عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران، و نمایندگان تعدادی از انجمن‌های خیریه و مردم‌ نهاد در این نشست حضور داشته و بر نقش بخش خصوصی در فعالیت‌های خیریه و ضرورت کار شبکه‌ای سازمان‌های مردم نهاد تاکید کردند.

علاء میر محمد صادقی، عضو هیئت نمایندگان اتاق ایران، با اشاره به نقش بخش خصوصی در رشد اقتصادی کشور،گفت: علاوه بر آنکه فعالیت‌های تولیدی و اقتصادی باید به خود مردم سپرده شود، انجام کارهای خیر هم باید به دست آنها باشد.

میرمحمد صادقی با اشاره به موفقیت ده تا بیست درصدی اجرای سیاست‌های اصل 44 قانون اساسی که در جهت واگذاری فعالیت‌های اقتصادی دولتی به مردم است، تصریح کرد: اقتصاد دولتی منجر به اتلاف بسیاری از سرمایه‌های مالی و انسانی در کشور شده است و در زمینه فعالیت‌های خیریه نیز با سپردن کارها به خود مردم، سازمان‌های مردم نهاد، بسیار سریع‌تر به اهداف خود خواهند رسید.

نایب رئیس اتاق تهران، با توجه به تشکیل موسسه نیکوکاری ابرار در اتاق بازرگانی، بر دغدغه‌‌های نیکوکارانه اتاق که از ابتدای تشکیلش وجود داشته است تاکید کرد.

علی اصغر خامنوی مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار با اشاره به تاریخچه ایجاد شبکه سمن‌ها(سازمان‌های مردم نهاد) در سال 1392، ماموریت این شبکه و هدف از تشکیل آن را هم‌افزایی و ایجاد شبکه‌ای از موسسات برای توانمندسازی و به اشتراک گذاشتن تجربیات و مسائل انجمن‌ها عنوان کرد.

مدیر عامل جامعه نیکوکاری ابرار با اشاره به انتخابات اخیر ریاست اتاق‌ بازرگانی و انتخاب جلال‌پور به عنوان رئیس اتاق ایران، ابراز امیدواری کرد با توجه به حساسیت و رویکرد مثبت وی به شبکه‌سازی و امور خیریه، اقدامات هرچه بهتری صورت گیرد و هر چه بیشتر از ظرفیت اتاق بازرگانی برای امور خیریه استفاده شود.

در ادامه جلسه فیروزه صابر، موسس و مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان، بر افزایش ظرفیت کارشناسی سمن‌ها و بازآموزی آنها تاکید کرد.

صابر با اشاره به ضرورت تثبیت و تحکیم موقعیت موسسات خیریه در جامعه، بر رشد محیط قانونی و افزایش ظرفیت آنها تاکید کرد.

مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان با تاکید بر نقش بخش خصوصی در فعالیت‌های خیریه عنوان کرد: بخش خصوصی اقتصاد و نهادهای مدنی در ترکیب باهم می‌توانند مشاوره‌های بسیار خوبی برای دولت در زمینه امور خیریه و داوطلبانه باشند.

صابر با اشار به ضرورت شکل‌گیری شبکه سمن‌ها که به همت 14 سازمان مردم نهاد و موسسه ابرار تشکیل شده است، داشتن هدف و دغدغه مشترک را رمز موفقیت کار شبکه‌ای سمن‌ها دانست و گفت: سمن‌ها در کنار هم و با تعامل با هم است که می‌توانند رشد کنند.

در ادامه جلسه نمایندگانی از سمن‌های مختلف به بیان دغدغه‌ها و نظرات خود پیرامون چگونگی برگزاری چنین جلساتی پرداختند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3