کد خبر : 156

در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان شهرستان ساوه و خیرین سازمان مردم نهاد، موسسه همیاران نیکوکار فرشته های کوچولوی ساوه با اخذ مجوز رسمی از فرمانداری شهرستان فعالیت خود را آغاز کرد. این موسسه حامی کودکان بی‌سرپرست، بدسرپرست و کودکان کار است و با عنوان اختصاری "هم نفس" در ساوه فعالیت می کند.

سمن یار نیوز: در مراسمی با حضور جمعی از مسئولان شهرستان ساوه و خیرین سازمان مردم نهاد ، مؤسسه همیاران نیکوکار فرشته های کوچولوی ساوه با اخذ مجوز رسمی از فرمانداری شهرستان فعالیت خود را آغاز کرد.

 

به گزارش سمن یار از استان مرکزی، امام جمعه ساوه در این مراسم در سخنانی با اشاره به اهمیت نیکوکاری در دین مبین اسلام گفت: آیات و روایات متعددی در باب انفاق و نیکوکاری وارد شده و انسان را به انجام کار خیر و دستگیری از نیازمندان توصیه کرده است.

حجت الاسلام سیدابراهیم حسینی از موسسات خیریه و خیرین به عنوان پلی برای انجام کار خیرخواهانه یاد کرد و افزود: به واسطه فعالیت موسسات خیریه است که نیازمندان جامعه شناسایی و برای برطرف کردن مشکلات و نیازهای آنان اقدام می شود.

وی تصریح کرد: تلاش جهت برآوردن نیازهای ایتام و فقرا موجب جلب رضایت الهی شده و امری مقدس است که موجب رستگاری و عاقبت بخیری انسان می‌شود.

امام جمعه ساوه با تاکید بر ترویج روح انفاق در جامعه تصریح کرد: انفاق به معنای صدقه دادن و تلاش برای تامین نیازهای فقرا و ایتام باید جزئی از زندگی روزمره مردم شود.

وی تاکید کرد: دستگیری از نیازمندان موجب کاهش دردهای روحی انسان خواهد شد و در فرهنگ دین مبین اسلام، کمک به مستمندان از جایگاه والایی برخوردار است.

حجت الاسلام حسینی با تقدیر از هیئت مدیره موسسه خیریه فرشته‌های کوچولو، اقدام این سازمان مردم نهاد در حمایت از کودکان بی سرپرست و کودکان کار را کاری ارزشمند دانست که علاوه بر اجر دنیوی و اخروی موجب کاهش آسیب های اجتماعی نیز خواهد شد

 

 

به گزارش سمن یار، مدیرعامل این موسسه نیز گفت : موسسه نیکوکاری فرشته‌های کوچولو حامی کودکان بی‌سرپرست، بدسرپرست و کودکان کار است.

فرحناز قبادی در مورد نحوه فعالیت این موسسه افزود: پس از معرفی خانواده‌های نیازمند به موسسه، همکاران ما در کمیسیون شناسایی در قالب تیم‌های سه نفره متشکل از خانم و آقا با حفظ اصول و ارزش‌ها و با اجازه خانواده به محل زندگی کودک رفته و از نزدیک مشاهدات خود را ثبت می‌کنند.

وی بیان کرد: پس از آن با حفظ آبرو و حرمت خانواده، به صورت نامحسوس اقدام به تحقیقات محلی شده و نتیجه تحقیقات طی فرم‌هایی به کمیته نیازسنجی و ارزیابی ارسال می‌شود.

وی گفت: در این کمیته پنج نفره که متشکل از اعضای تیم شناسایی، مدیر عامل و مدیر حراست موسسه است، نتیجه مشاهدات و تحقیقات ارائه می‌شود و بسته به شرایط زندگی خانواده انواع حمایت‌ها (مالی، سبد غذایی، تحصیلی، درمانی، اشتغال و ...) برای خانواده مذکور در نظر گرفته می شود.

قبادی اظهار کرد: پس از تعیین نیازها، کمیسیون پشتیبانی نتایج کمیته ارزیابی را در دستور کار قرار داده و با لطف خدای بزرگ و همت حامیان و نیکوکاران نسبت به رفع نیازهای این خانواده‌ها اقدام می‌شود.

به گفته وی، این موسسه دارای پروانه فعالیت و مجوز رسمی از فرمانداری ویژه شهرستان ساوه و دارای شماره ثبت رسمی ۲۵۱ در ثبت شرکت‌ها و موسسات غیر تجاری ساوه است. این موسسه موسسه‌ای مردم نهاد بوده و کلیه فعالیت‌ها با دخالت مستقیم حامیان و نیکوکاران انجام می‌شود.

 

قرائت متنی زیبا توسط یکی از فرشته‌های کوچولوی این موسسه، مداحی، اجرای نمایش طنز و اهدای حکم مسئولیت اعضای هیئت مدیره با حضور مسئولان از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

این موسسه با عنوان اختصاری "هم نفس" در ساوه فعالیت می کند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3