کد خبر : 162

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان: سازمان های مردم نهاد برای مقابله با اعتیاد نقش کلیدی دارند اصفهان – ایرنا – معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان گفت: نقش سازمان های مردم نهاد برای مقابله با آسیب های اجتماعی و به ویژه پیشگیری از مواد مخدر یک نقش کلیدی است

معاون سیاسی امنیتی استاندار اصفهان:

سازمان های مردم نهاد برای مقابله با اعتیاد نقش کلیدی دارند

اصفهان – ایرنا – معاون اجتماعی، سیاسی و امنیتی استانداری اصفهان گفت: نقش سازمان های مردم نهاد برای مقابله با آسیب های اجتماعی و به ویژه پیشگیری از مواد مخدر یک نقش کلیدی است.

به گزارش ایرنا، سید رضا عقدایی شامگاه سه شنبه در همایش آسیب های اجتماعی و راهکارهای مقابله و پیشگیری از آن، گفت: در کشور بیش از 40 هزار سمن (سازمان های مردم نهاد) فعالیت می کنند، ولی تعداد سازمان های مردم نهاد فعال در حوزه مقابله با مواد مخدر در سطح قابل قبول نیست.وی افزود: ایجاد خود باوری در سمن های فعال در زمینه مواد مخدر، تسهیل روند جواز فعالیت این سمن ها، آموزش کادرهای سمن ها در حوزه مقابله با مواد مخدر، تهیه و تدوین برنامه های کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت، توسعه و ایجاد شبکه های مردمی از مهمترین برنامه های استانداری اصفهان در حوزه بهره گیری از ظرفیت های مردمی در پیشگیری مواد مخدر است.

عقدایی گفت: سه آسیب طلاق، بیکاری و اعتیاد از جمله مهمترین معضلات استان است که مشکلات دیگری را به همراه دارد و مقابله با این معضلات جز با همکاری مردمی امکان پذیر نیست.

همچنین مدیرعامل مجمع خیرین امام حسن عسکری (ع) نیز در این همایش گفت: این مجمع فعالیت خود را در حوزه پیشگیری از مواد مخدر از یک سال و نیم پیش آغاز کرده است.

سید محمد حسین امامی افزود: تحقیقات نشان داده است که 71 درصد کسانی که برای اولین بار به سمت چرخه مواد مخدر کشیده می شوند زیر 17 سال هستند و از همین رو با کمک آموزش و پرورش استان اولویت آموزش برای مقطع متوسطه در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به راه اندازی کمیته ای در حوزه پیشگیری از مواد مخدر در سطح آموزش و پرورش استان اصفهان، گفت: مناطق آسیب پذیر شهر شناسایی شده است و یک هزار و 900 نفر از والدین دعوت و در حوزه پیشگیری آموزش لازم را کسب کرده اند.

همایش 'آسیب های اجتماعی و راهکارهای مقابله و پیشگیری از آن' به همت مجمع خیرین امام حسن عسکری (ع) با هدف بهره گیری از ظرفیت خیرین استان در حوزه آموزش و پیشگیری از گسترش مواد مخدر برگزار شد.

مجمع خیرین امام حسن عسکری (ع) به عنوان اولین خیریه پیشگیری از اعتیاد در کشور فعالیت خود را از سال 93 با هدف پیشگیری از اعتیاد با حضور جمعی از خیران و دستگاه های دولتی آغاز کرده است

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3