کد خبر : 247

چند تن از هنرمندان عرصه سینما به همراه سفیر نروژ مهمان مجتمع سالمندان و معلولین قدس (متعلق به بنیاد خیریه کامرانی) شدند.

چند تن از هنرمندان عرصه سینما مهمان مجتمع سالمندان و معلولین قدس (متعلق به بنیاد خیریه کامرانی) شدند که سینماگرانی چون مهناز افشار، بهرام رادان، کتایون ریاحی، بهروز افخمی، بیتا فرهی، رویا تیموریان، تینا پاکروان، نیوشا ضیغمی، میترا حجار، کمند امیر سلیمانی، ساره بیات، مرجان شیر محمدی، محمدرضا غفاری، علی عابدینی، مجتبی وحیدی، علی باذل، شاهین اسلامی، غلامرضا کاظمی دینان و داوود موساییان (مدیر انتشارات فرهنگ معاصر) از جمله این میهمانان بودند. در  این مراسم اودلیز نورهایم سفیر نروژ که تنها سفیر زن در حال فعالیت در ایران است نیز حضور داشت.

مریم کامرانی رییس هیات مدیره این بنیاد و فرزند ارشد سیف الدین کامرانی (بنیان گذار خیریه) بعد از عرض خوش آمد گویی عنوان کرد: مجتمع سالمندان و معلولین قدس در سال 1359 تاسیس شد، تا سال 83 مدیریت این مجتمع بر عهده سازمان بهزیستی بود و بعد از آن تمام مدیریت آن بر عهده فرزندان و همسر مهندس سیف الدین کامرانی قرار گرفته است. تمام هزینه های این خیریه توسط بنیاد کامرانی و با کمک بهزیستی تامین می شود.

مریم کامرانی افزود: این مرکز در مجموع 500 نفر را تحت حمایت خود قرار داده که 286 نفر از آن ها سالمند و 210 نفر معلول ذهنی هستند که در 18 بخش نگهداری می شوند.

غلامرضا کاظمی دینان رئیس هیات روابط عمومی ایران و مشاور بانک مرکزی نیز گفت: خدمت کردن پول خرج کردن نیست و در واقع بهترین هدیه لبخند و محبت است. من قدر دان شما هستم که در این مراسم حضور پیدا کرده اید، چرا که تنها هنر شما هنرمندان است که جامعه را تغییر می دهد.

در ادامه این مراسم اشرف کاشانی مدیر مجتمع سالمندان و معلولین قدس به معرفی این مجتمع خیریه پرداخت.

کتایون ریاحی بازیگر سینما و مدیر بنیاد نیکوکاری کمک نیز گفت: موسسات خیریه ایرانی باید باهم در ارتباط باشند تا نیکو کاری تجلی و تسلی پیدا کند مثلا اگر کسی به بنیاد نیکوکاری کمک معرفی می شود که مشکل او با اهداف آن بنیاد همخوانی ندارد بتوانیم وی را به یک بنیاد خیریه دیگر با اهداف مرتبط معرفی کنیم. این تبادل ها چرخه نیکوکاری را به حرکت در می آورد.

وی در پایان گفت: همه فرزندان جهان، کودک ما هستند و شایسته است آنگونه زندگی کنند که تا آخر دنیا از برکت وجودشان بهره مند شویم.

سیف الدین کامرانی بنیان گذار بنیاد خیریه کامرانی از بنیان گذاران صنعت دوبلاژ در ایران، صاحب استودیو سانترال و سینما مرکزی بود که در حال حاضر تمام در آمد این سینما صرف امور خیر می شود.

مجتمع سالمندان و معلولین قدس در کیلومتر 18 جاده قدیم تهران، کرج ابتدای کمربندی شهریار، اندیشه ضلع جنوبی کارخانه کفش ملی خیابان سالمندان واقع شده است.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3