کد خبر : 324

هفته نامه "شهر امید" در پانزدهمین شماره خود نوشت:

موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه با هدف کمک به خانواده‌های کودکان بیمار سرطانی انجام فعالیت می کند.

جمعی از خبرنگاران استان آذربایجان‌غربی از موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه که به بیماران سرطانی کمک می‌کند بازدید کردند.‌

موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه در سال 1382 با هدف کمک به خانواده‌های کودکان بیمار سرطانی که از شهرها و روستاهای اطراف و استان‌های هم‌جوار یا مناطق فقیرنشین و  مرزی کشورهای عراق، ترکیه و آذربایجان به این منطقه می‌آمدند فعالیت خود را به‌طور رسمی آغاز کرد. سپس با کمک‌های مردمی احداث مرکز اقامتی-درمانی شماره دو با پنج هزار متر مربع زیربنا و هفت طبقه را در سال 1390 آغاز و سه طبقه از این پروژه در تابستان سال 1393 به بهره‌برداری رسید.

احداث این مرکز سبب شد که از آن پس هیچ کودک بیمار و یتیمی مجبور نباشد که به سبب مشکلات رفت‌وآمدهای بین‌شهری و فقدان محل اقامت در طول مدت درمان، روند درمان طولانی و پرهزینه‌اش را نیمه‌کاره رها کند.

 

هم‌اکنون این امکان فراهم شده که نه‌تنها کودکان بیمار بلکه مادران فقیر و بی‌سرپرست نیز می‌توانند در مراجعات درمانی به بیمارستان‌های دولتی ارومیه به‌طور رایگان در مرکز اقامتی اسکان یافته و دوران نقاهت پس از جراحی‌های خود را طی کنند. ساختمان مرکز اقامتی-درمانی کودکان بیمار ارومیه برای اقامت کوتاه‌مدت 200 مادر و کودک بیمار احداث شده اما هم‌اینک با ظرفیت پذیرش 50 نفر مشغول ارائه خدمات اقامت و غذای رایگان است. این مرکز دارای بخش دندانپزشکی، فیزیوتراپی و کلینیک اصلاحی بوده و همواره آماده ارائه خدمات رایگان به کودکان نیازمند است و علاوه بر آن عموم شهروندان نیز می‌توانند با تخفیف ضمن استفاده از خدمات دندانپزشکی به موسسه خیریه کمک کنند. یکی از برنامه‌های پرطرفدار موسسه خیریه رفاه کودک و نوجوان ارومیه خانه آرزوها است که در این رابطه کودکان آرزوهای خود را نوشته و درون خانه آرزوها می‌اندازند و علاقه‌مندان و نیکوکاران آرزوهای آنان را که مراسم آن نخستین پنجشنبه هر ماه در ساعت 11 برگزار می‌شود، برآورده می‌کنند. مدیر این مرکز اقامتی و درمانی گفت: با توجه به نیاز شدید مالی این موسسه خیریه، نیکوکاران می‌توانند کمک‌های مالی خود را به شماره حساب 6273539991666377 نزد بانک تجارت و شماره حساب 1313 واریز کنند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3