کد خبر : 40

این برنامه توسط کارشناسان انجمن نجوم آماتوری ایران برگزار شد که برای دومین بار بود مهمان محک بودند.

شهر امید - کودکان محک همراهِ کارشناسان آشنا به ستاره‌شناسی با تلسکوپ، ماه و آسمان پر ستاره‌ را از فاصله نزدیک‌تری تماشا کردند. در این برنامه کودکان که همیشه آرزوهایشان را با نگاه کردن به آسمان در دل زمزمه می‌کنند، توانستند ماه و ستاره‌ها را از فاصله نزدیک‌تری ببینند و با صدای بلندتری آرزو کنند.
 
در ابتدای این مراسم کودکان از بخش‌های بیمارستان و اقامتگاه به محل نصب تلسکوپ‌ها در حیاط آمدند و در نمایشی که برای آشنایی آنها با کهکشان ترتیب داده ‌شده‌بود با قرار گرفتن در نقش ماه، خورشید و زمین توانستند، آسمان‌ و سیاره‌های دیگر را بهتر بشناسند. در این بخش از برنامه یکی از کودکان نقش زمین و دو نفر دیگر از کودکان نقش ماه و خورشید را بازی می‌کردند و با جابجا شدن توانستند مفهوم ماه‌‎گرفتگی و خورشیدگرفتگی را به سایر دوستان کوچکشان منتقل کنند. 
 
کودکان محک با تاریک تر شدن هوا برای رصد ماه که به شکل حلال در آسمان بود، آماده شدند. آنها به نوبت همراه خانواده خود پشت تلسکوپ رفتند. خانواده‌ها به کودکان کمک می‌کردند تا روی صندلی بروند و چشمشان را به دریچه تلسکوپ برسانند. کودکان با دیدن جزییات آسمان از پشت تلسکوپ، هیجان‌زده می‌شدند. حسین 5 ساله که  می‌خواست از ماه عکس بگیرد، دوربین تلفن همراه مادرش را روی دریچه تلسکوپ قرار داد تا عکس زیبای ماه را برای خودش داشته باشد.
 
این برنامه توسط کارشناسان انجمن نجوم آماتوری ایران برگزار شد که برای دومین بار بود مهمان محک بودند. کودکان مبتلا به سرطان در این روز شادی یک تجربه تازه را چشیدند. محک از همراهانی که با حضورشان شادی و تجربه‌های شیرین را برای کودکان به ارمغان می‌آورد سپاس‌گذار است و حضور آنها را ارج می‌نهد. 
ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3