کد خبر : 77

مدیرکل مشارکت های اجتماعی وزارت ورزش و جوانان از برگزاری دوره آموزشی برای سمن ها با موضوع مطبوعات و اطلاع رسانی خبر داد.

رضا حجتی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه ۸۰ نفر از اعضای منتخب تشکل های مردم نهاد سراسر کشور در دوره توانمندسازی سمن ها با موضوع مطبوعات و اطلاع رسانی شرکت دارند، افزود: کارگاه های تخصصی برای اعضای منتخب سمن های جوانان سراسر کشور با هدف دانش افزایی و ارتقای مهارت و در نهایت توان افزایی، هر ماه به میزبانی یک استان برگزار می شود و اعضای منتخب تشکل های مردم نهاد از کل کشور در این دوره ها شرکت می کنند.

وی ادامه داد: طبیعی است که سمن ها در آغاز فعالیت توانمندی بالایی ندارند و به عنوان نهاد متولی جوانان، موظفیم مجموعه توانمندی های سمن ها را افزایش دهیم که فلسفه تشکیل سازمان ملی جوانان سابق و پس از آن معاونت جوانان وزارت ورزش و جوانان در حوزه مشارکت های اجتماعی، بالا بردن همین توانمندی هاست.

حجتی اضافه کرد: دانش افزایی، ارتقای مهارت و تعامل و تبادل افکار و نظریات در کنار هم افزایی و تمرین و ممارست که در این دوره ها شکل می گیرد، در افزایش کارایی سمن های جوانان بسیار موثر است.

ارائه آموزش های تخصصی به سمن ها در حوزه فعالیت

مدیرکل مشارکت های اجتماعی معاونت جوانان وزارت ورزش با تاکید بر اینکه آموزش در حوزه کارگاه های آموزشی به صورت دو طرفه ارائه می شود، گفت: آموزش در سطح عمومی شامل آموزش های پایه مثل کار گروهی، برقراری ارتباط موثر و خلاقیت حل مساله است و صورت کلی تمامی آموزش های پایه در زمینه های ارتباطی و ادراکی را در بر می گیرد اما آموزش های تخصصی مرتبط است با موضوع فعالیت سمن ها. به عنوان مثال سمن های محیط زیستی آموزش های خاص محیط زیستی و سمن های گردشگری آموزش های تخصصی در همین حوزه را دریافت می کنند.

وی افزود: مربیان دوره های تخصصی افرادی با تجربه و دارای مدارک بین المللی هستند که در یک پنل ۳ روزه از امروز تا پنج شنبه ۱۷ دی ماه، آموزش های لازم را به مدت ۲۰ ساعت در زمینه مطبوعات و اطلاع رسانی به اعضای منتخب سمن ها ارائه می دهند. این دوره به میزبانی استان خوزستان برگزار می شود.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3