کد خبر : 778

کلینیک سالمندان اراک شامل بخش های فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی و ... است و درآمد حاصل از آن، صرف امور نگهداری از سالمندان مرکز می شود.

نخستین کلینیک تخصصی توانبخشی سالمندان استان مرکزی در راستای خدمت رسانی به این قشر از جامعه و ارائه خدمات طب سالمندی در شش حوزه مختلف درمانی در اراک افتتاح شد.

 

به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه سالمندان استان مرکزی، صبح روز پنجشنبه نهم شهریور، کلینیک توانبخشی تخصصی حضرت خدیجه کبری(س)، گرایش سالمندان، با حضور جمعی از مسئولین و خیرین افتتاح گردید.

 دکتر سید حسن الحسینی، رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه سالمندان استان مرکزی، در این مراسم اظهار داشت: استان مرکزی در کشور دومین استانی است که جمعیت بالایی از سالمندان را دارد و این روند رو به رشد است که در همین راستا باید به طب سالمندی توجه ویژه شود.

رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه سالمندان استان مرکزی افزود: طب سالمندی برای اولین بار در استان مرکزی با افتتاح این کلینیک آغاز شد که به سالمندان تحت پوشش و سالمندانی که تحت پوشش موسسه خیریه سالمندان نیستند خدمات ارائه می دهد.

وی بیان کرد: با توجه به روند رو به رشد سالمندی در استان مرکزی که این استان را در جایگاه دوم سنی کشور قرار داده، شمار این گونه مراکز باید بیشتر شود تا سالمندان حداقل تکریم، احترام و حقوق سالمندی را داشته باشند.

رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه سالمندان تشریح کرد: واحد شبانه روزی سالمندان ابراهیم آباد اراک در حال حاضر ظرفیت نگهداری ۱۵۰ نفر، و واحد روزانه بیش از ۵۰ نفر سالمند ظرفیت دارد و از صبح تا عصر در آن خدمات رسانی می شود.

الحسینی بیان داشت: در بخش مددکاری اجتماعی حدود ۷۰۰ نفر از مددجویان بهزیستی تحت پوشش هستند و خدمات مورد نیاز را دریافت می کنند و همچنین سامانه صدای مشاور، با کارشناسان مجرب ،  آماده پاسخگویی و مشاوره به سالمندان و خانواده های دارای سالمند می باشد.

وی به مصادف بودن افتتاح این مرکز و پانزدهمین سالگرد تاسیس موسسه خیریه سالمندان اشاره کرد و ادامه داد: ساختمان این کلینیک توسط خیرین احداث شده، برای احداث آن ۱۵۰ میلیون تومان هزینه شده و طی ۱۵ ماه بازسازی و آماده به کار شده است.

رئیس هیئت مدیره موسسه خیریه سالمندان گفت: این کلینیک شامل بخش های فیزیوتراپی، کار درمانی، گفتار درمانی، شنوایی سنجی، بینایی سنجی و مشاوره است و درآمد حاصل از آن، صرف امور نگهداری از سالمندان مرکز می شود.

دکتر فلک افلاکی، رئیس شورای اسلامی کلانشهر اراک،  وجود چنین مرکز تخصصی در اراک را گام مثبتی  در حوزه سلامت سالمندان دانست و افزود این مساعدت و همکاری را خواهیم داشت که به زودی واحد دندانپزشکی نیز در این مرکز مستقر شود.

 

photo_2017-09-03_09-54-45

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3