کد خبر : 82

برای رفع مشکل بیکاری باید راهکارهای جدید را مد نظر قرار داد و در این خصوص جوانان می‌توانند کمک مؤثری کنند...

محمود زمانی قمی با بیان اینکه اعتماد به سمن‌ها شروع اعتماد به جوانان و ورود بیشتر آنها به عرصه‌های مختلف اجتماعی است، گفت: سمن‌ها در استان مرکزی بسیار فعال بوده‌اند و در بسیاری از زمینه‌ها از جمله پیگیری مسئله آلودگی هوای اراک حضوری موثر داشته‌اند. 

 

وی با قبول طرح تشکیل کارگروه تخصصی نظارت بر اجرای مصوبات‌ دستگاه‌های دولتی متشکل از نماینده سمن‌ها افزود: با توجه به اینکه اعضای سمن‌ها اکثرا جمعیت جوان و اغلب تحصیلکرده هستند، از این فرصت می‌توان برای ارزیابی و رفع نواقص و رسیدن به راهکارهای مطلوب استفاده کرد. 

 

استاندار استان مرکزی بیان کرد: خانه سازمان‌های مردم‌نهاد برای ارتباط بیشتر مسئولین و جوانان و اطلاع بیشتر در خصوص نیازهای آنها جلسه‌ای ترتیب دهد تا جوانان در قالب اینگونه جلسات علاوه بر تبیین نیازها و تعامل با مسئولان با ارزش‌های انقلاب اسلامی نیز بیشتر آشنا شوند. 

 

زمانی قمی ادامه داد: همچنین خانه سازمان‌های مردم‌نهاد با بهره‌گیری از جوانان تحصیل‌کرده و صاحب فکر سمن‌ها و نیز با همکاری محیط زیست، فنی‌حرفه‌ای و دانشگاه‌ها می‌تواند راهکارهای ایجاد اشتغال را شناسایی کرده و حداقل پنج راهکار جدید را ارائه دهد. 

 

استاندار استان مرکزی در رابطه با سالن‌های ورزشی بلااستفاده در روستاها نیز گفت: از این مکان‌ها می‌توان جهت ارائه آموزش‌های فنی‌و حرفه‌ای به روستاییان و توانمندسازی جوانان استفاده کرد و با توجه به اینکه جوان مهارت دیده امکان اشتغال بیشتری دارد، این اقدام می‌تواند برای اشتغال تعدادی از جوانان موثر باشد. 

 

زمانی‌قمی با انتقاد از عدم همکاری برخی بانک‌ها در اعطای تسهیلات به واجدین شرایط بیان کرد: وقتی بانک از جوان بیکاری که کسی را برای ضمانت ندارد، چهار ضامن درخواست می‌کند، این مهم نشان می‌دهد که بانک قصد همکاری ندارد. 

 

وی با بیان اینکه طرح سازمان ورزش و جوانان در خصوص اشتغال جوانان با واقعیت فاصله دارد، افزود: جذب جوانان به عنوان نیروی کار در باشگاه‌هایی که هزینه آب و برق مصرفی را نیز نمی‌توانند بپردازند غیر عملی است، باید طرح‌هایی ارائه شود که گامی جهت رفع مشکلات و کاهش نرخ بیکاری باشد نه صرفا دادن صورتجلسه و رفع تکلیف. 

 

زمانی‌قمی با بیان اینکه یک سری قوانین بالا دستی مانع انجام یک سری طرح‌هاست افزود: مسائلی از جمله کم کردن سهم حق بیمه کارفرما نیاز به وضع قوانین کشوری دارد، به همین دلیل و نیز با توجه به واقف بودن مسئولین به این امر نباید طرح‌هایی مطرح شود که می‌دانیم عملا غیرممکن است. 

 

وی ادامه داد: باید طرح‌هایی در جلسات مطرح شود که بتوانیم در استان اجرا کنیم نه اینکه صرفا برای رفع تکلیف صورتجلسه‌ای آماده و طرحی بی‌پایه را مطرح کنیم. 

 

استاندار استان مرکزی بیان کرد: طرح‌هایی که نیاز به ضمانت اجرایی و وضع قوانین دارد را می‌توانیم در قالب طرح به دولت ارجاع دهیم و با در نظر گرفتن طرح‌های مؤثر بویژه در حوزه اشتغال جوانان به کاهش نرخ بیکاری کمک کنیم. 

 

زمانی‌قمی با اشاره به بودجه کشور افزود: با وضع موجود دولت به واقع برای تامین حقوق کارمندان دولتی و یارانه‌ها با مشکل روبروست، براین اساس طرح موضوع استخدام در دستگاه‌های دولتی طرحی غیرقابل اجراست و باید راهکارهای مطلوبی را در زمینه اشتغال جوانان در نظر بگیریم. 

 

وی بیکاری را حاصل مجموعه‌ای از علت‌ها دانست و افزود: باید از همه تجربیات و طرح‌ها در هر دوره‌ای بهره گرفته شود و نقاط قوت و ضعف را ارزیابی کرده و برای برنامه‌های آینده مد نظر قرار دهیم. 

 

استاندار استان مرکزی در رابطه با حوادث اخیر و اتفاقی که در سفارت عربستان افتاد گفت: ما در آستانه یک تصمیم حساس قرار داریم و مردم باید این شرایط را در نظر بگیرند، نه اینکه طبق خواسته و برنامه‌ریزی دشمنان رفتار کنند. 

 

زمانی‌قمی ادامه داد: اینکه مطرح می‌شود نباید به سفارت عربستان حمله می‌شد به معنای این نیست که آنها انسان‌های خوبی هستند بلکه به این معناست که اگر ما قائل به این هستیم که عربستان با اسرائیل و آمریکا همراه شده و دشمن مردم منطقه است، باید عاقلانه رفتار کنیم و به جای بازی در زمین آنها کاری کنیم که دشمن مات شود. 

 

وی افزود: زمانی که عربستان شیخ نمر را اعدام کرد با موج عظیمی از اعتراضات اجتماعی از سراسر دنیا مواجه شد و خودش هم نمی‌دانست که چطور با وضع موجود کنار بیاید، اما به دنبال اقدامات شتاب‌زده‌ای که در ایران انجام شد، وضع برای عربستان تغییر کرد. 

 

استاندار استان مرکزی با بیان اینکه اصلا ممکن است اعدام شیخ نمر و بسترسازی برای این حمله به سفارت، از دسیسه‌های خود عربستان باشد، گفت: جمهوری اسلامی ایران دولت و مقام معظم رهبری همواره بر اقدامی هوشمندانه و عاقلانه تاکید کرده‌اند که مردم در همه مسائل باید این امر را لحاظ کنند. 

 

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی موجود زنده و هوشمندی است که حرکت رو به توسعه را طی می‌کند، افزود: یقینا مردم ما هوشمندانه همه مسائل امروز از جمله مشکلات اقتصادی و بیکاری را با درایت و همبستگی پشت سر خواهند گذاشت.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3