کد خبر : 749

چهل و هشتمین شماره هفته نامه شهرامید منتشر شد.

هفته نامه شهر امید

شهر امید در جهت تحقق اهداف خود نسبت به چاپ و انتشار نشریه تخصصی اجتماعی و با محوریت فعالیت‌های خیریه ها اقدام کرده است.

این هفته نامه با نام شهر امید به صورت هفتگی و سراسری منتشر می‌شود و به طور تخصصی به موضوع فعالیت های اجتماعی و خیریه ها می‌پردازد.

زندگی در خانه گلها

میوه‌های خوشرنگ و لعاب داخل سبد، یکی یکی داخل بشقاب‌های گرد و کوچک جای می‌گیرند، چند گیلاس، یک شلیل و خوشه‌ای انگور. بشقاب‌ها روی میز، جلوی 10 زن که روی صندلی‌های حصیری نشسته‌اند، قرار می‌گیرد. نسیم لابه‌لای موهای سفیدشان که خود را از زیر روسری به بیرون کشیده‌اند می‌وزد. بین 55 تا 80 سال سن دارند. همه پیراهن بلند و روسری‌های رنگی پوشیده‌اند. یا با هم حرف می‌زنند یا در سکوت به آبنمای وسط حیاط نگاه می‌کنند و از بوی چمن و گل‌های اطرافشان لذت می‌برند. یکی‌شان دستی می‌چرخاند و صدای دف در حیاط می‌پیچد. فضا پر می‌شود از خنده، شروع می‌کنند به دست زدن. حالا چای می‌چسبد. دختر جوانی که با مانتو و شلوار ارغوانی کنارشان نشسته، لیوان‌های چای همراه با بیسکویت را آماده کرده و به تک‌تکشان تعارف می‌کند. هر روز ساعتی را در حیاط و دور هم می‌گذرانند. گاهی با قدم زدن، گاهی هم مشغول باغچه کوچکی می‌شوند و سبزی می‌کارند. ریحان، شاهی، تره و ترب‌ها کنار بشقاب ناهارشان می‌نشیند تا از سبزی‌های کاشت خودشان لذت ببرند. حوصله‌شان هم سر برود، قدم‌زنان و گاهی با واکر به اتاقشان برمی‌گردند. اتاق‌هایی کوچک اما مدرن و مجهز در هتلینگ «خانه گلها».

هفته‌نامه شهرامید، اولین نشریه تخصصی خیریه‌های کشور، در چهل و هشتمین شماره‌اش در گزارش اصلی، از اولین هتلینگ سالمندی در ایران می‌گوید. در این گزارش، پای حرف‌های یکی از سالمندان این خانه می‌نشینیم که از زندگی خود، قبل و بعد از آمدن به خانه گلها می‌گویند، همچنین از زندگی فائزه رشدیه، نوه میرزا حسن خان که موسس مدارس نوین در تبریز است، روایت می‌شود.

در صفحه فرهنگ و هنر این شماره، مجید شهریاری از پیش قدم بودن هنرمندان در کارهای خیر می‌گوید: بی‌شک هنرمندان با قلم و اندیشه خود به بهترین شکل ممکن می‌توانند مردم را با انجمن‌های خیریه آشنا کنند و مردم نیز با اعتمادی که به آن‌ها دارند این‌گونه بیش از پیش وارد مسیر خیریه می‌شوند. در صفحه کتاب از طرح «بامن بخوان» صحبت می‌شود و اینکه همه کودکان حق دارند کتاب با کیفیت بخوانند. در صفحه خیرین، مهدی امیری، موسس جمعیت حمایت از افراد مبتلا به ایدز، در گفت‌وگو با هفته‌نامه از هفده سال تلاش در این عرصه می‌گوید.

و خیریه ها چطور کسب درآمد می‌کنند؟ در صفحه کارآفرینی، بررسی شیوه های بازاریابی موسسات خیریه از مطالب خواندنی این شماره است.

 

 اولین رسانه تخصصی خیریه‌ها

رسانه نیکوکاری در هفته نامه شهرامید

سامانه یاری

 

www.yari.shahromid.org

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3