کد خبر : 775

چهل و نهمین شماره هفته نامه شهرامید منتشر شد.

هفته نامه شهر امید

شهر امید در جهت تحقق اهداف خود نسبت به چاپ و انتشار نشریه تخصصی اجتماعی و با محوریت فعالیت‌های خیریه ها اقدام کرده است.

این هفته نامه با نام شهر امید به صورت هفتگی و سراسری منتشر می‌شود و به طور تخصصی به موضوع فعالیت های اجتماعی و خیریه ها می‌پردازد.

 

وقتی حلقه‌های امید زنجیر می‌شود

پنج ماه و نیم از تولدش می‌گذرد. مادرش می‌گوید دکترها گفته‌اند قلبش سوراخ است. لباس جراحی بر اندام کوچکش که می‌نشیند سیل اشک مادر هم شروع می‌شود، شاید این آخرین بار باشد که او را می‌بوسد و در آغوش می‌گیرد. حالا چشمان پدر و مادرش به در اتاقیست که دقایقی دیگر خبری به آن‌ها می‌رسد. این اتاق و تجهیزات، همه و همه امید مادریست که قلب کودک پنج ماهه‌اش زیر تیغ جراحی رفته. در بخش 15 تخت‌خوابی اِن آی ‌سی ‌یو قلب باز، او تنها نیست و کنارش 14 نوزاد دیگر هم در همین شرایط نفس می‌کشند. هر ماه این اتاق بارها و بارها نوزادانی را به زندگی برمی‌گرداند یا زور طبیعت غلبه می‌کند و آن‌ها از دنیا می‌روند. با اینهمه اینجا هدف‌ها و نیروها با هم زنجیر می‌شوند تا نتیجه در اتاق 15 تخت‌خوابی اوپن‌هارت موسسه «زنجیره امید» امیدبخش باشد.

هفته‌نامه شهرامید، اولین نشریه تخصصی خیریه‌های کشور، در چهل و نهمین شماره‌اش در گزارش اصلی، از موسسه خیریه درمان کودکان محروم زیر 18 سال می‌گوید. از تعدادی مادر و فرزند که هر کدام قصه جداگانه‌ای دارند. قصه‌ای از اینکه چرا اینجا هستند و چه می‌کنند.

«کتاب درمانی، راهی برای فراموشی رنج‌ها» عنوان گزارشی است از برگزاری ششمین دوره مسابقات کتاب‌خوانی در موسسه خیریه «مهر طه» که در صفحه کتاب این شماره می خوانید. در صفحه سلامت گزارش «مبارزه همگانی با سرطان» اشاره ای دارد بر این که در بنیادهای خیریه حمایت از بیماران سرطانی در دنیا چه می گذرد.

دغدغه محیط زیست، دغدغه جدی امروز سرزمین ماست. به همین دلیل وجود سازمان‌های خیریه مردم نهادی که در حوزه محیط زیست فعالیت می‌کنند اکنون بیش از هر زمان دیگر ضروری است. «نجات سرزمین سبز من» عنوان گفت‌و‌گویی است در صفحه خیرین با بنیانگذار موسسه‌ای که به فکر زمین است. محمد سوزنچی در این گفت و گو می گوید:«چالش‌های زیست‌محیطی در کشور بیداد می کند. از سه هزار سال پیش که این سرزمین خاستگاه اجتماعی خود را پیدا کرده است ما در عرض٣٠ سال به میزان ٣٠٠ سال آن را تخریب کرده‌ایم و در حال حاضر رکورددار تاریخ هستیم.»

همچنین«سرمان کِی بی کلاه ماند؟»  تیتر پرونده‌ای در صفحه تاریخ است که به بررسی پوششی مهم در ایران (کلاه) می پردازد که از یادها رفته است.

«اثر سنجاقکی و اصول مهم در موفقیت کمپین»، «پایمردی در راه فرهنگ» و «آسمان خراش مهربان» عنوان‌های دیگری از مطالب خواندنی این شماره هستند.

 اولین رسانه تخصصی خیریه‌ها

 

رسانه نیکوکاری در هفته نامه شهرامید

سامانه یاری

 

 

www.yari.shahromid.org

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3