کد خبر : 528

هفته نامه "شهر امید" در سی امین شماره خود نوشت:

موسسه خیریه شهرامید نیکان هندوانه آجیل و انار شب یلدا را پیشکش هم شهریانی کرد که چشم یاری داشتند.

دروغ چرا؟ خیریه‌مون برنامه‌ای برای شب یلدا نداشت. نه که نخواهیم یا نتوانیم؛ اصلا تو تقویم اجرایی خیریه، سرفصلی با موضوع یلدا ندیده بودیم.

سی‌امین شماره هفته‌نامه شهر امید بیرون آمد و تیتر یک، سرمقاله و گزارشش با موضوع یلدا بود. اناری که قلب شده بود و انگار با خوردنش قلب را جلا می‌داد.

خواندم و خواندم تا رسیدم به اخبار و گزارش خیریه‌ها برای شب یلدا. یک لحظه به خودم آمدم دیدم که دچار کوتاهی شدیم. هزار فکر و برنامه به ذهن آمد با هزار جواب مثبت و منفی.

با دوستان تصمیم‌گیر خیریه ایده را مطرح کردم و همه استقبال کردند. در کمتر از 24 ساعت، 575 بسته ویژه شب یلدا در سه محدوده توزیع شد.

مدام در تماس بودیم که کار چگونه پیش می‌رود و اخبار خوشحال‌کننده می‌رسید.‌

یکی از مادری سخن می‌گفت که با اشک شوق به بچه‌ها گفته بود اولین سالی است که یلدا می‌گیرد.

یکی از غیرقابل باور بودن این بسته در این شب می‌گوید و اینقدر دعا می‌کند که بچه‌های خیریه شرمنده می‌شوند.

اما انگار هیچ‌وقت نمی‌شود که در هنگام توزیع، اشک چشم خیرین درنیاید؛ آن هنگام که پیرزن بعد از گرفتن بسته شب یلدا کمی این پا و آن پا می‌کند و از خیریه خارج می‌شود. یکی از بچه‌ها متوجه حالت خاص پیرزن می‌شود و به‌سرعت دنبال او می‌رود و با اصرار می‌پرسد مادر جان مشکلی هست؟ کمکی از دستم برمیاد و ...

پیرزن روی گفتن نداشت که پول برای برگشت به خانه‌اش را ندارد. نگذاشتند ناراحتی‌اش را ابراز کند؛ آخر قرار بود یلدا را جشن بگیرند و شاد باشند.

بساطش را خیرین فراهم کرده بودند: آجیل درجه یک، انار ساوه و هندوانه.

 

محسن راغبی

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3