کد خبر : 123

هر خیریه‌ای باید از روش‌های آزموده شده و درست برای جمع‌آوری کمک‌های مالی استفاده کند: کمک فردی، برگزاری گردهم‌آیی، تماس مستقیم با افراد، و ...

خلاقیت! خود را صرفا به چهارچوب‌های سنتی محدود نکنید و راه‌های تازه‌ای را برای جمع‌آوری کمک برای سازمانتان آزمایش کنید. البته هر تاکتیکی برای هر سازمانی جوابگو نخواهد بود بنابراین هر خیریه‌ای باید به طور مداوم تجربه‌های خود را توسعه داده و تاکتیک‌های جدیدی را آزمایش کند.

در سال‌های گذشته ما شاهد استفاده روزافزون از واژه خلاقیت در بخش خیریه هستیم. در خیریه‌های سرا سر دنیا، تیم‌های خلاقیت ایجاده شده که می کوشند خیریه‌ها را به روز نگاه داشته و آن‌ها را قادر سازند تا به سرعت و به شکلی موثر خود را با تغییرات هماهنگ کنند.

این تلاش‌ها در واقع پاسخی به چالش‌های جدیدی است که بخش خیریه با آن روبرو است. در حال حاضر بخش خیریه با چالش‌های دشواری روبرو است. بنیاد کمک به خیریه‌ها در گزارش اخیرش اعلام کرده است که میزان کمک به خیریه‌ها در انگلستان تا 20 درصد کاهش یافته است.

چالش سختی که خیریه‌ها امروز با آن روبرو هستند واضح است. چگونه خیریه‌ها می‌توانند کمک‌کننده‌های جدید جذب کنند، به تعامل خود با کمک‌کنندگان فعلی ادامه دهند، و کمک‌های مالی بیشتری را به شکل منظم دریافت کنند؟ گذشته از این، چگونه خیریه‌ها می‌توانند مردم را قانع کنند که نه فقط پول بلکه وقت، مهارت‌ها، و منابع خود را نیز در اختیار خیریه‌ها قرار دهند؟ به خصوص که امروزه مردم نه تنها با کمبود پول بلکه با کمبود وقت نیز روبرو هستند.

تعدادی از خیریه‌ها با به چالش کشیدن روش‌های سنتی جمع‌آوری کمک مالی، تبادل منابع، و استفاده از مدل‌های داوطلبانه کوشیده‌اند تعداد بیشتری از افراد را ترغیب کنند تا وقت، مهارت‌ها، پول، و منابع خود را در خدمت اهداف والای خیریه‌ها قرار دهند.

با تکنولوژی همراه شوید

برای انجام کار خیر، همیشه نمی‌توانیم به دارایی‌های خود اتکا کنیم. گاهی در موقعیت‌هایی قرار می گیریم که نیازمند همکاری و همیاری اطرافیان است و معمولا در این شرایط بزرگترین دغدغه، جمع‌آوری پول است. فرقی نمی‌کند قصد ساختن مدرسه داشته باشیم یا کتابخانه، پناهگاه یا حتی راه‌اندازی پروژه‌های پژوهشی برای کاهش آسیب اعتیاد؛ مهم این است که از ایده‌های نوآورانه جهانی بهره بگیریم. امروزه، با توجه به همه گیر شدن گوشی‌های تلفن همراه هوشمند، اپلیکشن‌های موبایل در جمع آوری کمک‌های نقدی یا برگزاری رویدادهای خیریه‌ای بسیار تاثیرگذارند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3