کد خبر : 126

رسانه‌های اجتماعی نه تنها به خیریه‌ها اجازه می دهند تا راه‌های تازه ای برای افزایش شمار مخاطبان و میزان کمک‌ها بیابند، بلکه همچنین بستر مناسبی را برای به اشتراک گذاشتن دست آوردهایشان با مردم و از این طریق ایجاد آگاهی و اعتماد در آن‌ها فراهم می‌‌کنند.

تمام هدف یک کمپین افزایش شمار مخاطبان و درگیرکردن بیشتر آن‌هاست در گذشته خیریه‌ها، محدود در حصار تلوزیون و رسانه‌های چاپی، مجبور بودند، سالانه مبالغ گزافی را صرف راه اندازی کمپین‌های خود برای جمع آوری کمک کنند. کاری که هنوز هم بعضی خیریه‌ها انجام می‌دهند. مشکل اغلب این کمپین‌ها این است که قابل دیده‌بانی نیستند و اداره کنندگانش نمی‌توانند به اطلاعات دقیقی از وضعیت کمپین خود دست یابند. رسانه‌های اجتماعی با فراهم کردن امکان دیده بانی و گردآوری داده‌ها در طول کمپین به خیره‌ها کمک می‌کنند تا بودجه خود را بهتر برنامه‌ریزی کنند، هزینه‌ها را کاهش داده و در نهایت منابع مالی بیشتری را برای اهداف اصلی خود فراهم کنند.

البته رسانه‌های اجتماعی رایگان نیستند. آن‌ها به کارمندانی برای اداره کردن نیاز دارند تا محتوا، تصاویر، و اخبار را آماده کنند. اداره مناسب یک رسانه اجتماعی به وقت زیادی هم نیاز دارد. با این حال، چون هزینه‌های جاری برای نگهداری و اداره خود رسانه وجود ندارد، هزینه‌های کلی کار را می‌توان کاهش داد و بخشی از پولی که قبلا صرف تبلیغات می شد را صرف هدف اصلی کرد.

خیریه‌ها دیگر نیاز ندارند تا بر تماس تلفنی صدها نفر برای دریافت کمک و اطلاع‌رسانی تکیه کنند. آن‌ها دیگر به شدت بر تبلیغات تلویزیونی که با عجله تهیه شده و در ساعت‌های مشخصی پخش می‌شوند متکی نیستند و ساعات کار چاپخانه‌های کمتری برای چاپ آگهی‌های فوری در مورد حوادث رزرو خواهد شد.

پژوهش ها خاطر نشان می‌کند: در حالی که 8/68 درصد از مخاطبان احساس می‌کنند رسانه‌های اجتماعی برای انتشار اخبار مربوط به کارهای خیریه «به شدت موثر» یا «بسیار موثر» هستند، اما شمار کسانی که معتقدند این شبکه‌ها در جمع‌آوری کمک نیز به همان اندازه موثر هستند به 3/53 درصد کاهش می یابد.

سهم رسانه‌های اجتماعی متفاوت

تقریبا 57 درصد از مخاطبان پژوهش مذکور اعلام کردند که یک سازمان خیریه یا گروه غیرانتفاعی را در فیسبوک دنبال می‌کنند، بیش از نیمی از این افراد یک تا سه موسسه را به طور همزمان دنبال می کردند. جالب بود که تنها 14 درصد از افراد چنین نهادهایی را در تویتر دنبال می‌کردند. این نشان می‌دهد که در تویتر هنوز کارهای زیادی برای انجام دادن هست. تنها 8 درصد از طریق لینکداین ترغیب شده اند که به خیریه‌ها کمک کنند این در حالی است که ادعا می‌شود کاربران این شبکه از خیر ترین افراد هستند. البته کاربران لینکداین به طور متوسط نسبت به کاربران شبکه‌های دیگر مسن تر و ثروتمندتر هستند بنابراین عجیب نیست اگر از بقیه خیرتر باشند. با این حال، داده‌های پژوهش نشان می‌دهد که فضای بیشتری برای کار خیریه‌ها در این شبکه وجود دارد.

رسانه‌های اجتماعی تاثیر بسیار زیادی بر سازمان‌های غیر انتفاعی دارند. آن‌ها بسیار ارزان تر از روش‌های بازاریابی گسترده هستند، به خیریه‌ها فرصت تعامل و مشارکت مستقیم با مخاطبان را می‌دهند، و اهداف و پیام  خیریه‌ها را در ابعادی که شایسته آن است، گسترش می دهند.

استفاده از رسانه‌های اجتماعی فقط با هدف جمع آوری پول برای خیریه نیست و مزایای دیگری در استفاده از این روش بازاریابی وجود دارد. مهم‌ترین نکته در کمپین‌های خیریه در رسانه‌های اجتماعی این است که ایده درست را در معرض دید مخاطبان درست قرار دهیم

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3