کد خبر : 174

کنسرت خیریه «ارکستر بزرگ داتا» به نفع کودکان دیستورفی عضلانی ششم خرداد در تالار رودکی برگزار گردید. در این کنسرت قطعات فولکوریک موسیقی نواحی ایران اجرا شد.

کنسرت خیریه «ارکستر بزرگ داتا» به نفع خیریه ره عشق و کودکان دیستورفی عضلانی در تالار رودکی به روی صحنه رفت. در این کنسرت که پنجشنبه ششم خرداد برگزار شد، قطعات فولکوریک موسیقی نواحی ایران اجرا شد. امیرحسین طریقت رهبری ارکستر بزرگ داتا را بر عهده داشت و با تنظیم جدید قطعات برای سازهای سنتی و کلاسیک تلاشی در راه حفظ فرهنگ صوتی و آیین کهن موسیقی نواحی داشته است.

این ارکستر اولین اجرای خود را سال 91 در تالار اندیشه حوزه هنری برگزار کرد و پس از آن سال 94 در سالن هزار نفری اریکه ایرانیان روی صحنه رفت. این ارکستر در جدیدترین کنسرت خود به اجرای قطعات فولک موسیقی ایران پرداخت.

همچنین در این اجرا امیر همتیان نوازنده 16 ساله سنتور که خودش مبتلا به بیماری دیستورفی عضلانی‌ست؛ به تکنوازی سنتور پرداخت. دیستروفی عضلانی Muscular Dystrophy نام گروهی از بیماری ها است ( حدود 9 بیماری) که مشخصه مشترک آنها ضعیف شدن فیبرهای عضلات بدن است. در این بیماری ها هم عضلات ارادی اندام ها و هم عضلات غیر ارادی مانند عضله قلب یا روده ها ممکن است خراب و ضعیف شوند. این بیماری ها ارثی هستند یعنی از والدین به فرزند منتقل می شوند و هم چنین پیشرونده هستند یعنی علائم آنها به مرور زمان بیشتر می شود.

علی طریقت (سه تار)، میلاد طریقت (‍پیانو)،وفا مصباحی (نی)، رضا طریقت (کمانچه)، هادی سپهری (تار و باغلاما)، آیدا بختیاری (قانون)، فرنوش باقری(عود)، حسین دامن پاک (دوتار خراسانی)، مونا لواسانی (ویولن)، مهسا زرندی (ویولن)، امید سعیدی (نی انبان)، حمیدرضا محمد یوسفی (خواننده فارسی)، فولاد حسینی (خواننده کردی) نوازندگان ارکستر داتا در این اجرا بودند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3