کد خبر : 175

دانشمندان پیش‌بینی کردند، قدرت شنوایی سیگاری‌ها در مقایسه با غیرسیگاری‌ها و سیگاری‎های غیرفعال 15 درصد کاهش می‌یابد، در حالی که قدرت شنوایی سیگاری‌های غیر فعال در مقایسه با غیر سیگاری‌ها 28 درصد کاهش یافته است.

در حدود 43 میلیون بزرگسال آمریکایی سیگاری هستند و بیش از 16 میلیون شهروند این کشور از بیماری‌های ناشی از این عادت مضر رنج می‌برند.

یافته‌های تازه دانشمندان دانشگاه منچستر نشان می‌دهند، خطر کاهش شدید قدرت شنوایی، سیگاری‌ها و سیگاری‌های غیرفعال را تهدید می‌کند.

دکتر پیرس داوس و همکاران‌اش در مرکز ارتباطات انسانی دانشگاه منچستر، بر روی بیش از 164 هزار زن و مرد 40 تا 69 ساله که بخشی از بانک بیولوژ‍ی بریتانیا بودند و بین سال‌های 2007 تا 2010 در پروژه‌های مختلف پزشکی مشارکت کرده بودند را مطالعه کردند.

 

محققان دریافتند، افرادی که بیش از دو پاکت سیگار در هفته دود می‌کنند بیش از سایرین در معرض از دست دادن شنوایی قرار دارند.

پژوهشگران اعلام کردند، با تغییر روش زندگی،‌ ترک کردن سیگار و ... احتمال از دست دادن شنوایی کاهش می‌یابد.

متخصصان، هنوز علت از دست دادن قدرت شنوایی سیگاری‌ها و سیگاری‌های غیرفعال را کشف نکرده‌اند، اما ابتلاء اکثریت قریب به‌اتفاق سیگاری‌ها به بیماری قلبی، نقش اساسی در کاهش قدرت شنوایی آنها بازی می‌کند.

دکتر داوس گفت:" به احتمال زیاد، سموم موجود در دود سیگار و ابتلا به بیماری قلبی که سبب ایجاد اختلال در جریان خون مغز می‌شوند، ‌قدرت شنوایی را کاهش می‌دهند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3