کد خبر : 186

محمدعلی 72 ساله به دلیل بیماری پارکینسون هر بار نحیف‌تر از قبل می‌شود و از آن کوه عضله دیگر تقریبا چیزی نمانده است. با این‌وجود این قهرمان بزرگ هنوز یک عاشق ورزش است که به تماشای مسابقات می‌نشیند. او با دست‌های لرزانش می‌جنگد و سعی می‌کند گامی به عقب بر ندارد.

محمدعلی کلی، عصیان‌گر و ستاره بی‌بدیل دنیای مشت‌زنی برای درمان بیماری ذات‌الریه در بیمارستانی در لس‌آنجلس  بستری شد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، پزشکان ذات‌الریه خفیف را دلیل دشواری تنفس این قهرمان نامی دانستند و می‌گویند وضعیت عمومی محمدعلی خوب است. آنها اعلام کردند به دلیل حفظ حریم خصوصی خانواده کلی نمی‌توانند توضیحات بیشتری در این باره بدهند.

قهرمان سه دوره مسابقات بوکس سنگین وزن دنیا سال‌هاست که با پارکینسون مبارزه می‌کند. دست‌های لرزان او لرزه بر اندام همه آنهایی می‌اندازد که با ضربات سهمگین مشتش سال‌ها به آسمان می‌پریدند و برایش می‌مردند.

"باب کانل" سخنگوی خانواده کلی درباره بیماری او گفت:" آنچه پزشکان به ما گفتند ابتلای او به گونه ملایمی از بیماری ذات‌الریه است که کمی تنفسش را سخت کرده. کلی باید مدتی در بیمارستان بستری باشد اما حالش خوب است و شرایط جسمی او پایدار شده است. البته به دلیل حفظ حریم شخصی خانواده او نمی‌توانم بگویم این بوکسور در کدام بیمارستان بستری شده. "

او آخرین بار در سپتامبر گذشته در مراسمی عمومی برای امری خیرخواهانه در شهر خود لوئیزویل حاضر شد اما چون توان سخنرانی نداشت تنها در کنار مدعوین ایستاد و با آنها عکس‎های یادگاری گرفت. همان‌جا در کنار جیم بروان نشست و در گوش او نجوا کرد. بروان در آن مراسم و رو به دوربین‌ها به کلی گفت:"شما بزرگترین قهرمان همه دوران زندگی ما هستید. "

علی بوکس را در سال 1981 کنار گذاشت و دستکش‌های بوکسش را به دیوار خانه آویخت. از همان زمان این قهرمان سیاه‌پوست نمادی شد برای صلح جهانی. عمرش را به پای ماموریت‌های بشردوستانه گذاشت. با بسیاری از رهبران جهان دیدار کرد تا پیام‌آور صلح جهانی باشد. این قهرمان نامی در دهه 90 به تهران سفر کرد. جایی که مردمش برای تماشای پخش زنده مسابقات او نیمه‌شب‌ها در شهری که هنوز تلویزیون همه‌گیر نشده بود به قهوه‌خانه‌ها می‌رفتند و با هر ضربه‌ای که او به "جو فریزر" رقیبش می‌زد شادمانه پایکوبی می‌کردند. محمدعلی در تهران غیر از دیدار با آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، رئیس جمهور سابق کشورمان به نمازجمعه تهران رفت و نماز خواند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3