کد خبر : 200

خش خیریه شرکت گوگلمبلغ 20 میلیون دلار را به‌منظور توسعه تکنولوژی‌برای کمک به افراد معلول در سراسر جهان اختصاص داده است.

بخش خیریه شرکت گوگل یعنی Google.org به‌تازگی مبلغ 20 میلیون دلار را به‌منظور توسعه تکنولوژی‌های اپن سورس برای کمک به افراد معلول در سراسر جهان اختصاص داده است.

در همین راستا، کمپانی ساکن مانتین ویو چالش Google Impact را برگزار نمود و در هفته جاری 30 برنده این مسابقه را معرفی کرد. ایده‌های منتخب شامل طرح‌هایی در زمینه ناتوانی‌های شنیداری، حرکتی، حسی، بینائی و ارتباطی بوده که از آن جمله می‌توان به طرح تولید اندام‌های مصنوعی با پرینترهای سه بعدی به صورت متن باز، کتابخانه‌های دیجیتال برای افرادی که دچار اختلالات بینائی هستند و دیوایس‌هایی اشاره کرد که هر نوع ویلچر دستی را به نمونه‌های برقی تبدیل می‌نمایند.

به گزارش سایت Wired، به 6 کاندیدا از 30 طرح برگزیده بیش از یک میلیون دلار کمک مالی اعطا شده و بقیه نامزدها به طور میانگین 750 هزار دلار کمک هزینه برای اجرایی کردن ایده‌های خود دریافت نموده‌اند.

با استناد به آماری که Google.org منتشر نموده، جمعیتی معادل یک میلیارد نفر در سراسر جهان معلول بوده و با ناتوانی‌های جسمی دست و پنجه نرم می‌کنند.

بریجیت هایر گاسلینگ، سرپرست برگزاری این مسابقه، در این رابطه اظهار داشت:« فارغ از کشور یا فرهنگی که این افراد در آن زندگی می‌کنند، افراد ناتوان در بیشتر مواقع فرصت پیشرفت را از دست می‌دهند و از هر سه مورد، یک نفر از آنها در فقر مالی به سر می‌برد. در کشورهای بزرگی همانند ایالت‌متحده، 50 تا 70 درصد از معلولین بیکار هستند و این آمار در کشورهای در حال توسعه به رقم 80 تا 90 درصد افزایش می‌یابد.‌»

پروژه‌هایی که Google.org پشتیبانی مالی آنها را به عهده گرفته، در راستای گرایشات کمپانی مادر است و هدف‌شان نیز یافتن راهکارهای درمانی هوشمند برای مشکلاتی است که افراد معلول در سراسر جهان با آن مواجه هستند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3