کد خبر : 209

در طرح «کتاب برای همه» کتاب‌های اهداشده شامل کتاب‌های نو یا خوانده شده و دست‌دوم(سالم‌) می باشد؛ همچنین با مشارکت مراکز فرهنگی و ناشران می‌توان با اعمال تخفیف یا به شکل رایگان، نیک‌اندیشان را به اهدای کتاب نو ترغیب کرد.

«صندوق کتاب» موسسه خیریه مهر گیتی برای اهدای کتاب‌های نو و خوانده شده به دانش‌آموزان مناطق محروم ایران افتتاح شد. این موسسه که پیش از این طرح «رایانه برای همه» را مطرح کرده بود توانست در این طرح 1300 رایانه مستعمل و دست‌دوم را پس از ارتقا به مدارس مناطق محروم اهدا کند. حال در دومین گام و در طرح «کتاب برای همه» شیوه‌ها و برنامه‌های متعدد و متنوعی را در نظر دارد.

بر اساس این گزارش، با نصب صندوق اهدای کتاب در مکان‌های عمومی، اقشار مختلف به ویژه دانش‌آموزان، دانشجویان و طبقات فرهنگی جامعه می‌توانند نسبت به اهدای کتاب‌های خود به مدارس مناطق محروم کشور اقدام کنند.

صندوق‌های کتاب که به شکل فلزی سنگین برای نصب در مکان‌های عمومی و یا به شکل پلاستیکی و فایبرپلاست برای مکان‌های غیر عمومی طراحی شده است، توسط نماینده یا نمایندگان امور فرهنگی موسسه و نمایندگان مکان فرهنگی مورد نظر گشوده خواهد شد.

بر اساس این گزارش، کسانی که تمایل دارند در این طرح مشارکت کنند می‌توانند مجموعه‌ای از کتاب‌های خوانده شده و غیر لازم خود را که برای استفاده دیگران مفید است و ضمنا از لحاظ کیفی در شرایط مناسبی قرار دارد، برای ارسال به کتابخانه‌های مناطق تحت‌پوشش این موسسه اهدا کنند. همچنین علاقمندانی که توانایی پرداخت هزینه کتاب به صورت نقدی را دارند نیز می توانند وجوه مورد نظر را به حساب صندوق اهدای کتاب واریز و با ارتباط با مسئولان فرهنگی این موسسه شخصا برای خرید و اهدای کتاب اقدام کنند.

صندوق اهدای کتاب همچنین در نظر دارد علاوه بر ساخت و تجهیز کتابخانه‌های مناطق محروم، ضمن ارتباط فعال و مستمر با این مدارس و کتابخانه‌‌ها در جهت چگونگی کاربری و شیوه‌های مفید استفاده اعضا و دانش‌آموزان، دوره‌های آموزشی، هنری و فرهنگی را با دعوت از افراد متخصص و گروه‌های آموزش‌دیده در این مناطق برگزار کند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3