کد خبر : 213

صدیق می گوید: مخاطب هدف ما در این برنامه مردم عادی هستند برخلاف خیلی از برنامه‌هایی که در این زمینه ساخته می‌شود، مهم‌ترین قصد و هدفمان این است که مردمی را که سال‌هاست با کتاب و کتابخوانی قهر کرده‌اند، شاید بتوانیم برای چند لحظه یا چند روز آشتی دهیم.

امیرحسین صدیق می‌گوید متأسفانه برنامه «کتاب باز» نیز مانند خود کتاب که در جامعه امروز به آن بی‌توجهی می‌شود با بودجه اندک در حال تولید است و تلاش می‌شود این حضور پررنگ‌تر شود.

امیرحسین صدیق بازیگر، در قالب یک مجری بازیگر در برنامه «کتاب باز» هر شب به شبکه نسیم می‌آید و با مهمانان و هنرمندان بسیاری در حوزه کتاب و کتابخوانی به گفت‌وگو می‌نشیند.

 

وی می گوید: مخاطب هدف ما در این برنامه مردم عادی هستند و نه صرفاً طبقه روشنفکر. برخلاف خیلی از برنامه‌هایی که در این زمینه ساخته می‌شود، مهم‌ترین قصد و هدفمان این است که مردمی را که سال‌هاست با کتاب و کتابخوانی قهر کرده‌اند، شاید بتوانیم برای چند لحظه یا چند روز آشتی دهیم و آن‌ها را همراه کتاب و مطالعه کنیم.

 

بازیگر سریال «کتابخانه هدهد» درباره بازخورد مخاطبان و میزان استقبال از آن بیان کرد: بسیار خوشحالیم که این ارتباط برقرار شده است، البته طبقه روشنفکر نقدهایی می‌کنند و ایرادهایی می‌گیرند، چرا که عادت به دیدن برنامه‌های روتین در این حوزه کرده‌اند، اما مردم عادی بازخورد بسیار خوبی داشتند. کسانی که فرصتی برای کتاب و مطالعه در زندگی ندارند، ارتباط خوبی برقرار کردند. ولی اگر زمان برنامه بیشتر و مشکلات مالی آن نیز حل شود قطعاً بازخورد بهتری دریافت خواهیم کرد. متأسفانه این برنامه نیز مانند خود کتاب که در جامعه امروز به آن بی‌توجهی می‌شود با بودجه اندک در حال تولید است و تلاشمان این است که این حضور پررنگ‌تر شود.

صدیق درباره میزان تأثیر خود وی در دیده شدن این برنامه اظهار کرد: به هر حال علت اینکه من را انتخاب کردند یا از مهمانان چهره در این برنامه بهره می‌گیریم بیشتر به این دلیل است که مردم اول نگاه کنند و بعد از جذب آن‌ها، اگر حتی یک کلام بتوانیم در ذهن مردم یادآوری کنیم، در این وانفسای کتاب و کتابخوانی به بزرگ‌ترین هدف خودمان رسیده‌ایم.

بازیگر سریال «قصه‌های تابه‌تا» در ادامه با اشاره به اینکه در کانال تلگرام خود رادیویی راه‌اندازی کرده و هر شب برای مخاطبانش کتاب می‌خواند از میزان تأثیر این برنامه در سرانه مطالعه روزانه خودش گفت و افزود: در قسمت اول با این موضوع برنامه را شروع کردم که من امیرحسین صدیق که کار فرهنگی می‌کنم، چند سال است به بهانه‌های مختلف و مشکلات اقتصادی و ... از دست کتاب در می‌روم و کتاب نمی‌خوانم. اما در همین مدت‌زمان و به همین واسطه مطالعه‌ام بالا رفته و حتی یک رادیوی تلگرامی راه‌اندازی کردم و حداقل روزی 10 دقیقه برای مردم کتاب می‌خوانم.

صدیق درباره فعالیت‌های دیگر خود نیز گفت: پیش از این برنامه در تله‌فیلم«گوشی قرمز» به کارگردانی صادق پروین آشتیانی بازی کرده‌ام که هنوز پخش نشده است همچنین مدت‌ زیادی از اتمام فیلمبرداری سریال «بی‌قرار ۲» به کارگردانی فلورا سام می‌گذرد و هنوز تلویزیون برای پخش آن اقدامی نکرده است.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3