کد خبر : 231

هفته نامه شهر امید در هفتمین شماره خود نوشت:

رئیس کل دادگستری استان قزوین گفت: موسسات و مراکز خیریه با نگاه فرهنگی و تحول‌آفرین خود به حمایت از خانواده‌های زندانیان بشتابند.

جمال انصاری (رئیس کل دادگستری استان قزوین) در مجمع عمومی انجمن حمایت از زندانیان استان قزوین افزود: با وجود تعدد موسسات خیریه و مراکز حمایتی در استان، واقعیت آن است که خانواده‌های زندانیان در چتر حمایتی آنها نیستند و ما همچنان نیازمند اندیشه خیر خیرین برای تکمیل شدن این چرخه هستیم. وی با اشاره به ناپایداری منابع درآمدی انجمن حمایت از زندانیان اضافه کرد: انجمن حمایت از زندانیان گرچه فعالیتی اجتماعی است ولی مدیران آن به دنبال افزایش درآمدهای آن هستند.

 رئیس کل دادگستری استان قزوین ادامه داد: گرچه عملکرد این انجمن نشان‌دهنده رشد و تحول محسوسی است، اما پایداری آن به‌خاطر وابستگی به کمک دستگاه‌ها و بعضی مراجع در نوسان است و ممکن است انجمن را دچار تغییر کند، بنابراین انتظار داریم دستگاه‌های مربوط در جهت‌یابی منابع درآمدی و استمرار آن با ما همکاری کنند.

  وی گفت: آنچه در گزارش عملکرد انجمن حمایت از زندانیان استان ارایه شد نشان‌دهنده رشد و گردش مالی انجمن و رشد حمایت از خانواده‌های زندانیان است که خود مهمترین فلسفه تشکیل این نهاد است. عوامل اجرایی این انجمن محور حرکت آن هستند و امیدواریم همانطور که در بخشی از مولفه‌های استانی خود در کشور جایگاه ویژه‌ای دارند در مجموع عملکرد خود نیز نهادی اثرگذار در کمک به گروه هدف بوده و خدمات ارزنده‌ای به خانواده‌های زندانیان ارائه کنند. در ادامه دادستان عمومی و انقلاب قزوین اظهار کرد: گرچه بخشی از زندانیان افراد مخل نظم و امنیت عمومی و هنجارشکن هستند که محصور کردن آنها در زندان تنها چاره کار است ولی حقوق خانواده‌های آنان در جامعه باید تأمین شود.

 حجت‌الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی افزود: در حال حاضر حدود 4 هزار زندانی در استان داریم که 60 درصد آنها متأهل و سرپرست خانوار هستند و خانواده‌های آنان در معرض آسیب قرار دارند، از این‌رو انجمن حمایت از زندانیان دارای اهمیت است تا آنها را از آسیب حفظ کند.

 وی اضافه کرد: ماهیت این انجمن کاملا با ستاد دیه متفاوت است به‌گونه‌ای که در ستاد دیه سالی یک بار با برپایی جشن گلریزان وجوهاتی از خیرین برای آزادی زندانیان جرائم غیر عمد دریافت می‌شود در حالی که ماموریت ذاتی انجمن این نیست و با فعالیتی بالغ بر 50 سال به دنبال حمایت از زندانیان و خانواده‌های آنان است.

 

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3