کد خبر : 235

هفته نامه شهر امید در هفتمین شماره خود نوشت:

خیریه شجره‌طیبه که ویژه دانش‌آموزان نخبه و با استعداد است، به سراغ این دانش‌آموزان رفته و آن‌ها را تحت‌پوشش خود قرار می‌دهد و اقدام به برگزاری برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای آن‌ها می‌کند.

در راستای خدمات فرهنگی خیریه شجره‌طیبه و به همت بانیان هر از چند گاهی همایش‌هایی برای دانش‌آموزان تحت‌پوشش و خانواده‌های آن‌ها برگزار می‌شود که مراسمی نیز در راستای همین برنامه برگزار شد. در این مراسم محمدرضا یزدان‌پناه مدیرعامل خیریه شجره‌طیبه بیان کرد: این خیریه در سال 1383 در شهرستان فلاورجان فعالیت‌های خود را همانند سایر خیریه‌ها آغاز کرد اما پس از 2 سال با تغییر اساسنامه به کمک دانش‌آموزان و دانشجویان مستعد از نظر علمی پرداخت و پس از آن به اصفهان انتقال یافت.

وی ادامه داد: شناسایی یاورخواهان، ارائه مشاوره برای کشف استعدادها، برنامه‌ریزی آموزشی و پژوهشی، برگزاری کلاس‌های فوق برنامه مهارتی و آموزشی، مشاوره تحصیلی، علمی، مذهبی و پرداخت کمک هزینه‌ آموزشی از جمله فعالیت‌ها و خدمات مؤسسه خیریه شجره‌طیبه به شمار می‌رود.

 

یزدان‌پناه گفت: دانشجویان و دانش‌آموزانی که مشکل داشته باشند توسط تیم مدیریتی و اجرایی، نهادها، ارگان‌ها و مؤسسات مختلف، آموزش و پرورش، مراکز آموزش عالی، اساتید و خیران شناسایی و حمایت می‌شوند.

وی تصریح کرد: دانش‌آموزان سال نهم دوره متوسطه با معدل 18 به بالا و دانشجویان با معدل 17 به بالا پس از تأیید وضعیت توانمندی علمی به شرطی که در مدارس و مراکز دانشگاهی دولتی در حال تحصیل باشند می‌توانند از خدمات مؤسسه شجره‌طیبه استفاده کنند.

مدیرعامل خیریه شجره‌طیبه با بیان اینکه در سطح کشور کمتر دیده شده است خیریه‌ای ویژه نخبگان علمی باشد، افزود: دانشجویانی که توسط خیریه حمایت می‌شوند در رشته‌های پزشکی، داروسازی، فیزیک هسته‌ای، دندانپزشکی، حقوق، فیزیک هسته‌ای، متالوژی و رشته‌های پیراپزشکی تحصیل می‌کنند.

وی ادامه داد: این خیریه در سال 1394، 179 دانش‌آموز و دانشجو را پوشش داد که از این تعداد 44 نفر دانشجو و بقیه دانش‌‌آموز هستند، همچنین 6 نفر از این افراد در مقطع کارشناسی ارشد و 4 نفر در سطح دکترا در رشته‌های پزشکی عمومی، داروسازی و محیط‌زیست تحصیل می‌کنند.

یزدان‌پناه خاطرنشان کرد: بسیاری از دانشجویانی که توسط مؤسسه خیریه شجره‌طیبه حمایت شده‌اند پس از اینکه شاغل شده‌اند خود به عنوان یک خیّر به این مؤسسه کمک می‌کنند.

وی گفت: کمک‌های نقدی به صورت ماهیانه و سالانه، تهیه امکانات کمک آموزشی، اهداء سهام شرکت‌های تجاری، تولیدی و سرمایه‌گذاری و واگذاری اموال منقول و غیرمنقول از جمله شیوه‌های کمک خیران است.

مدیرعامل خیریه شجره‌طیبه تصریح کرد: به صورت میانگین در حدود 2 و نیم تا 3 میلیون تومان به هر یک از یاورخواهان در طول سال کمک می‌شود، همچنین یک ساختمان 3 طبقه برای برگزاری کلاس‌های آموزشی به این مؤسسه خیریه اهداء شده است که نیازمند 300 میلیون تومان اعتبار برای تکمیل آن هستیم، البته یکی از خیران کار تکمیل این ساختمان را آغاز کرده است.

وی با اشاره به برگزاری همایش‌های سالیانه ویژه خیران برای جذب اعتبار افزود: همایش خیران در تاریخ 27 خردادماه به میزبانی هتل آسمان برگزار می‌شود، همچنین همایشی ویژه یاورخواهان در یکی از سالن‌های سازمان جهاد کشاورزی برگزار می‌شود.

یزدان‌پناه گفت: این خیریه قصد دارد تا با دریافت مجوز قرض‌الحسنه، کمک‌های نقدی خود را به صورت قرض‌الحسنه به دانش‌آموزان و دانشجویان ارائه دهد تا پولی که به خیریه تزریق می‌شود پویا باشد و دانش‌آموزان و دانشجویان پس از اینکه به تمکن مالی رسیدند این پول را به مؤسسه پرداخت نمایند، البته ضمانتی برای این کار دریافت نمی‌شود و صرفاً ضمانت اخلاقی مطرح است.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3