کد خبر : 242

هفته نامه شهر امید در هفتمین شماره خود نوشت:

آقا کاظم که فوت خواهرش او را به سمت دنیای مجازی کشاندقرار است اینستاگرامش را وقتی که به 100k رسید بفروشد و خرج امور خیریه کند.

فوت خواهرش او را به سمت دنیای مجازی کشاند. دنیایی که می‌خواست از طریق آن برای ساعاتی هم که شده غم از دست دادن خواهرش را فراموش کند؛ اما آن‌زمان فکرش را هم نمی‌کرد همین دنیای مجازی آنقدر معروفش کند که دیگر خیلی‌ها او را بشناسند. نه سلبریتی است نه سیاست‌مدار و نه شغل خاص و عجیب و غریبی دارد. او به خاطر بیش از اندازه معمولی بودنش معروف شد. کاظم عقلمند، آبدارچی یکی از شرکت‌های تهران است. باور کنید او یک مرد ۳۱ ساله معمولی با شغل آبدارچی است؛ اما به دلیل آنکه بدون هیچ پنهان‌کاری و خجالتی؛ صادقانه درباره شغلش و اتفاقاتی که برایش می‌افتد می‌نویسد حرف‌هایش به دل خیلی‌ها نشسته است. طوری می‌نویسد که نشان دهد چقدر عاشقانه کارش را انجام می‌دهد و از زندگی‌اش هرچه هست راضیست. آقا کاظم قرار است اینستاگرامش را وقتی که به 100k رسید بفروشد و خرج امور خیریه کند. حالا او هر هفته همین جا برای ما یادداشت می‌نویسد.

 

 

 ما آدم‌ها وقتی اسم کمک را می‌شنویم ناخودآگاه اولین چیزی که به ذهنمان می‌رسد، کمک به واسطه پول است. هیچ‌وقت نمی‌توان پول را کتمان کرد، پول خوب است و معمولا مشکل‌گشای خیلی از مشکلات، ولی گاهی یک لبخند، یک نگاه مهربان یا حتی یک حرف خوب می‌تواند تاثیری را بگذارد که میلیون‌ها تومان پول نمی‌تواند این کار را بکند.

برای یک رفتگر شنیدن یک خسته نباشید می‌تواند، بهترین لذت باشد. دادن انرژی مثبت با حرف‌های خوب می‌تواند یک انسان ناامید را به زندگی برگرداند.

سعی کنید همیشه طوری زندگی کنید که اگر در طول عمرتان دچار مشکلی شدید، بتوانید به‌خاطر کمک‌هایی که فقط برای رضای خدا انجام داده‌اید، از خدا طلب کمک و رحمت کنید.

 بسیاری این روزها دغدغه‌شان این است که چگونه زندگی شادی داشته باشند، ماشین مدل بالا، یک خانه در بهترین منطقه، حساب بانکی پر از پول و... اینها به‌ظاهر لوازم یک زندگی خوب و شاد هستند.

حالا که این چند خط را خواندید و به این فکر می‌کنید که من که هیچ‌کدام از اینهایی که گفته شد را ندارم!! پس زندگیم شاد نیست و من خوشبخت نیستم! جوابتان یک نه بزرگ است.

اصلا اینها شرط اول برای یک زندگی شاد نیست، زندگی شاد وقتی تحقق پیدا می‌کند که بتوانیم از داشته‌هایمان لذت ببریم، ما باید یاد بگیریم که هیچوقت حسرت نداشته‌های زندگی را نخوریم ولی تلاش کنیم برای آینده بهتر. ما نباید با نداشته‌ها زندگی کنیم، ما نباید با فکر ماشین مدل بالا یا خانه ویلایی بزرگ همسایه عمرمان را بگذرانیم.

 اگر می‌خواهید خوشبختی‌های خودتان را در زندگی ببینید، به‌دنبال داشته‌هایی باشید که هیچ‌وقت با پول قادر به خرید آنها نیستید.

کاظم عقلمند

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3