کد خبر : 252

هفته نامه "شهر امید" در هشتمین شماره خود نوشت:

اواخر فروردین ماه سال جاری بود که دختر جوانی با مراجعه به دادسرای جنایی تهران درخواست کرد با یک قاتل محکوم به اعدام ازدواج کند.و باعث شد سفره عقدی در زندان رجایی شهر بر پا شود.

لباس سفید و چادر سفید پوشیده بود و در حیاط زندان دامادی روی صندلی نشست. دست‌هایی یک سفره تور را باز کردند. کله قندها را در تور پیچیدند و بعد صدای عاقد می‌آمد که خبطه عقد را می‌خواند. حیاط زندان رجایی شهر آن روز هیچ شباهتی به روزهای دیگرش نداشت. یک دختر جوان با یک مرد محکوم به اعدام ازدواجشان را پشت دیوارهای بلند همین زندان شروع کردند.

مراسم عقد زندانی محکوم به قصاص نفس همزمان با روز میلاد امام حسن مجتبی (ع) با حضور مسئولان زندان رجایی شهر در محوطه زندان رجایی شهر برگزار شد. در این مراسم هدایایی از سوی مردانی مدیریت زندان رجایی شهر به این زوج جوان اهدا شد.

او گفت: برادرم در یکی از زندان‌های اطراف تهران در حال گذراندن دوره محکومیتش است. او با مرد جوانی هم‌ بند است که سال 88 خواهرزاده خود را در محله اتابک به قتل رسانده است. سن با درخواست شوهر خواهرش و با حکم دادگاه کیفری به قصاص محکوم شده که حکم مجازاتش در دیوان عالی کشور تایید شده است. او به خاطر یک جفت کفش و ناخواسته مرتکب قتل شده و حالا از کارش پشیمان است. مرد اعدامی کسی را ندارد که پیگیر کارهایش برای کسب رضایت باشد. وقتی متوجه شرایط او شدم تصمیم گرفتم با حسن ازدواج کنم و پیگیر کارهایش شوم تا رضایت اولیای دم کسب شود. با اصرارهای دختر جوان که دارای مدرک کارشناسی ارشد رشته تربیت بدنی بود،سرانجام قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی با توجه به اینکه هیچ منع قانونی وجود نداشت، با ازدواج دختر جوان و مرد اعدامی موافقت کرد.

نیلوفر- متولد 1367 است و پس از انجام آزمایشات توانست به خواسته خود برسد. او اصرار دارد که برای اخذ رضایت از خانواده مقتول که شوهر خواهر مجید است از هیچ کوششی دریغ نکند. خانواده مقتول برای بخشش دایی خانواده خواستار دریافت 200 میلیون تومان دیه شده‌اند و نیلوفر قصد دارد که بیرون از زندان برای نجات همسرش هزینه دیه را جمع‌آوری کند.

محمد مردانی، رییس زندان رجایی شهر با ابراز خرسندی از این مراسم گفته است: به هر حال این زوج زندگی جدیدی راشروع می کنند و ما از این اتفاق بسیار خرسندیم. احتمال دارد که رضایت دهد. برای اولین بار است که چنین عقدی را به این صورت داشته‌ایم البته سابقه عقد در زندان وجود داشته است. با داماد که صحبت کردم گفت که در سالن ملاقات همسرش را دیده و به او علاقه‎‌مند شده است.

او همچنین گفت: زندان رجایی‌شهر شامل زندانیان جرایم خشن اعم از قتل ، سرقت مسلحانه وآدم ربایی می‌شود. ما در این جا اعدام نداریم بلکه قصاص که حق مردم و حکم شرعی است را داریم. تا این موضوع به تایید دیوان عالی برسد طول می‌کشد و امکان دارد تا آن زمان تا صلح و سازش هم پیش برود. تعداد رضایت‌های ما برای صرف نظر از اجرای حکم بسیار بالاتر از اجرای حکم است و بیش از 50 درصد از زندانیان در پای چوبه دار با رضایت اولیای دم بخشیده شده‌اند.

مردانی ادامه داد: ما در ماه‌های رمضان و محرم و در اعیاد مختلف، مراسم‌ گوناگونی داریم. دارالقرآن زندان 500 فعال مذهبی دارد. سه شنبه شب‌ها هم دعای توسل داریم و بیشترین شادمانی ما به لحظه‌ای بر می‌گردد که از خانواده اولیای دم رضایت می‌گیریم.

همزمان با انتشار خبر این ازدواج عجیب، قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران از مردم و خیرین خواسته است تا کسانی که قصد کمک و جمع‌آوری دیه برای نجات جان این جوان را دارند به دفتر سرپرست دادسرای امور جنایی مراجعه کنند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3