کد خبر : 257

هفته نامه "شهر امید" در هشتمین شماره خود نوشت:

گلریزان سینمایی عوامل فیلم «بارکد» به منظور آزادی زندانیان جرایم غیرعمد در مجموعه پردیس کوروش برگزار شد. در این مراسم با جمع‌آوری مبلغی معادل 190 میلیون ریال موجبات آزادی 3 زندانی تحت حمایت ستاد دیه فراهم شد.

پیش از اکران آخرین اثر سینمایی مصطفی کیایی، جمعی از بازیگران «بارکد» با حضور در بین نیکوکاران حاضر در این برنامه که بعضی‌ از آن‌ها برای بار دوم و البته این بار با نیت دیگری به تماشای این فیلم کمیک نشسته بودند، ضمن دریافت مبالغ نقدی با ارایه دستگاه کارت‌خوان سیار وجوهات اهدایی خیرین را جمع‌آوری کردند.

محسن کیایی، به نمایندگی از عوامل «بارکد» در سخنانی گفت: «از همه نیکوکارانی که جدای از نام فیلم و عوامل سازنده آن با هدف حمایت از زندانیان دربند آبرومند ستاد دیه در این زمان ویژه حضور پیدا کرده‌اند تشکر می‌کنیم. بدون شک این اقدام انسانی شما که همانا در راستای آزاد کردن زندانیان غیرعمد است در ماه مبارک رمضان ارزش بیشتری هم خواهد داشت.»

وی، با تماس تلفنی با پژمان بازغی عدم حضور این بازیگر را هم از خودش جویا شد که این هنرمند سینمایی عنوان کرد: «کسالتی که از هفته گذشته به سراغم آمده دلیل اصلی غیبت امشبم بود. از اینکه در بین شما نیستم، عذرخواهی می‌کنم و عاشق همه شما هستم و از شما (با اشاره به تکیه‌کلامش در این اثر سینمایی) «علی‌الخصوص» از همه شما به خاطر انجام این امر خیر قدردانی می‌کنم.»

بهاره کیان‌افشار هم در ادامه غیبت بهرام رادان را به دلیل حضورش در یک اثر سینمایی اعلام کرد و گفت: «مهم نیست که فیلم «بارکد» را چند بار دیده‌اید و چه امتیازی برای این اثر قایل هستید، مهم این است که در امر خیری شرکت دارید که آثارش تنها معطوف به شخص زندانی نیست. رادان هم در پیغامی که برای بنده ارسال کرده ضمن عذرخواهی از نبودنش، از همه حاضرین بابت شرکت در این کار معنوی قدردانی می‌کند.»

از حواشی جالب این اقدام خیرخواهانه می‌توان به فروش بلیت از سوی بازیگران این فیلم، خرید 20 بلیت از سوی شخص کارگردان اثر و کمک 2 میلیون تومانی تدوین‌گر، تصویربردار و طراح صحنه این اثر سینمایی بود که این اقدام مورد تشویق تماشاگرانی قرار گرفت که خودشان هم در عملی انساندوستانه برای این سانس مبالغی چند برابر نسبت به ارزش ریالی یک قطعه بلیت را پرداخت کرده بودند.

 

در انتهای این مراسم، نماینده ستاد دیه با تشکر از حضور سبز فرد فرد حاضران نیک‌اندیش تهرانی در گزارشی به ارایه عملکرد کوتاهی از فعالیت‌های این نهاد حمایتی پرداخت و آزادی قریب به 96 هزار زندانی جرایم غیرعمد را در طول ربع قرن فعالیت این ستاد، تنها به پشتوانه حمایت‌های مردمی اعلام کرد.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3