کد خبر : 268

هفته نامه "شهر امید" در نهمین شماره خود نوشت:

مرکز خیریه «بانو سمیه» ساوه در ضیافت گلریزانی توسط خیّرین و مسئولان شهرستان ساوه برای ۱۳۰ معلول ذهنی تحت‌پوشش خود کمک جمع آوری نمود.

در ضیافت گلریزان مرکز خیریه «بانو سمیه» ساوه که با حضور خیّرین و مسئولان شهرستان ساوه برگزار شد ۴۰۰ میلون ریال کمک نقدی جمع‌آوری شد تا برای ۱۳۰ معلول ذهنی تحت‌پوشش این مرکز هزینه شود.

سید نصرت‌الله موسوی رئیس هیئت امنای مؤسسه خیریه «بانو سمیه» در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایکنا گفت: مرکز خیریه معلولین ذهنی «بانو سمیه» از سال ۷۹ به صورت هیئت امنایی اداره می‌شود درحالیکه قبل از آن زیر نظر اداره بهزیستی بود در واقع این مرکز جزو اولین مراکز خیریه در کشور است که مدیریت آن هیئت امنایی شد.

وی ادامه داد: ما در سال‌های نخست با توجه به مشکلات مالی که داشتیم قادر به پرداخت حقوق پرسنل هم نبودیم ولی به لطف خدا و کمک مردم در حال حاضر توانسته‌ایم مرکز را به عنوان یکی از مراکز  برخوردار و فعال کشور مطرح کنیم و اخیراً این مرکز به عنوان یک مرکز درجه یک معرفی شده است.

موسوی تعداد مددجویان مرکز خیریه «بانو سمیه» را بیش از ۱۳۰ نفر دانست و افزود: ما درخواست افزایش ظرفیت  تا ۱۵۰ نفر را با توجه به امکاناتی که داریم داده‌ایم امیدواریم مورد توافق دستگاه‌های دولتی بالاتر قرار بگیرد و ظرفیت این مرکز به ۱۵۰ نفر افزایش پیدا کند.

وی در مورد برگزاری ضیافت مهربانی افزود: ما هرساله طبق سنوات این مراسم را برگزار می‌کنیم و هدف اصلی ما معرفی مرکز به مردم و خیّرین جهت جذب کمک برای افراد تحت پوشش است، علاوه بر آن تقدیر و تجلیل از خیّرینی که در طول سال با ما در ارتباط بوده‌اند و در امر کمک‌رسانی ما را همراهی نموده‌اند در این ضیافت انجام می‌شود.

وی ادامه داد: این ضیافت برای دهمین سال است که برگزار می‌شود و امسال حدود ۱۵۰ نفر از خیّرین در این ضیافت دعوت شدند و حدود ۴۰۰ میلیون ریال با کمک خیّرین و نیکوکاران جمع‌آوری شد که نسبت به سال قبل رشد صد درصدی داشتیم، این ضیافت سال قبل به صورت مشترک با کمیته امداد امام خمینی(ره) برگزار شده بود اما امسال مؤسسه خیریه «بانو سمیه» به صورت مستقل این ضیافت را برگزار کرد.

وی در رابطه با اصلی‌ترین نیاز مددجویان مؤسسه افزود: این مرکز به لحاظ شرایط خاصی که دارد در همه زمینه‌ها نیازهای ضروری دارد چه در زمینه دارو و درمان و چه در زمینه لوازم پزشکی، تغذیه، کمک‌های نقدی و...  همچنین یکی از مشکلات جدی ما نداشتن امکانات رفاهی برای مددجویان است ما فضا و جا داریم ولی تجهیزات لازم برای دادن خدمات رفاهی و تفریحی به مددجویان را نداریم که این به کمک مسئولان و یاری آنها بستگی دارد.

 

به گزارش ایکنا؛ احمد مهرآبادی رئیس اداره بهزیستی ساوه نیز در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایکنا گفت:  ماه مبارک رمضان ماه مهربانی و محبت است و بستر آماده است تا انسان به فضائل انسانی نزدیک‌تر شود در این ماه اداره بهزیستی و مراکز تابعه این بستر را فراهم می‌کنند تا با گلریزان و ضیافت، خیّرین بتوانند کمک‌های خود را به معلولان نیازمند و معلولانی که در مراکز شبانه‌روزی ما حضور دارند اهدا نمایند.

وی افزود: مرکز «بانو سمیه» ساوه یکی از مراکزی  است که حدود ۱۳۰ معلول ذهنی را تحت‌پوشش قرار داده، این مرکز بیشتر با کمک‌های خیّرین و مشارکت مردم اداره می‌شود و مقدار کمی هم از کمک‌های دولتی بهره می‌گیرد، چیزی که مهم است این است که ما باید به قشر ضعیف جامعه و قشر معلول کمک کنیم و این را هم در ذهن داشته باشیم که هر لحظه امکان دارد ما هم درگیر معلولیت بشویم.

مهر آبادی اظهار کرد: در شهرستان ساوه مرکز «بانو سمیه» در خدمات‌رسانی به این قشر از جامعه از هیچ کمکی دریغ نکرده و با توجه به درجه‌بندی بهزیستی استان مرکزی، مرکز «بانو سمیه» ساوه از مراکز درجه یک محسوب می‌شود، و برای همه خیّرین و کسانی که دوست دارند مهربانی و کار نیک انجام دهند این بستر آماده است تا کمک‌های خود را در اختیار این مرکز بگذارند.

 

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3