کد خبر : 269

هفته نامه "شهر امید" در نهمین شماره خود نوشت:

مؤسسه خیریه بین المللی زنجیره امید از سال ۱۳۸۶ تأسیس شد. هدف اصلی این مجموعه فراهم نمودن خدمات پزشکی و درمانی به کودکان زیر ۱۸ سال بی بضاعتی است که از بیماریهای قلبی و ارتوپدی و ناهنجاریهای ترمیمی و پلاستیک رنج می برند.

نماینده موسسه خیریه زنجیره امید کرمان گفت: 500 کودک بیمار از خدمات موسسه خیریه زنجیره امید این استان در زمینه درمان بیماری‌های قلبی، ارتوپدی و ترمیمی بهره‌مند شده‌اند.

می گل گلستانی گفت: خیریه زنجیره امید، موسسه خیریه بین‌المللی است که فعالیت خود را از سال 86 با درمان کودکان مبتلا به بیماری‌های قلبی، ارتوپدی و ترمیمی زیر 18 سال بدون در نظر گرفتن نژاد و ملیت آغاز کرده است.

 وی بیان کرد: موسسه خیریه زنجیره امید، کودکان زیادی را زیر پوشش دارد و تاکنون حدود پنج هزار کودک را در سراسر کشور تحت درمان قرار داده است.

 وی تاکید کرد: موسسه خیریه زنجیره امید تنها موسسه‌ای است که در کشور برای درمان کودکانی که از بیماری‌های قلبی، ارتوپدی و ترمیمی رنج می‌برند فعالیت می‌کند و به دلیل کمبود متخصص در این زمینه، خدمات این موسسه در تهران ارائه می‌شود.

 نماینده موسسه خیریه زنجیره امید کرمان افزود: شعبه موسسه زنجیره امید در کرمان از سال 89 به دلیل اینکه اغلب مراجعان این موسسه از جنوب کشور بودند تاسیس و فعالیت آن به موازات اهداف این خیریه در تهران آغاز شد.

 وی گفت: کودکان بیمار پس از معرفی و مراجعه به این موسسه و تشکیل پرونده اولیه، هر هفته یک بار برای معاینات به کلینیک‌های قلب، ارتوپد و ترمیمی در تهران اعزام می شوند و تمام هزینه‌های درمان و اسکان بیمار و خانواده آنها نیز به صورت رایگان و توسط این موسسه پرداخت می‌شود.

گلستانی با بیان اینکه کودکانی که به موسسه خیریه زنجیره امید مراجعه می‌کنند اغلب از خانواده‌های کم‌بضاعت هستند گفت: به دلیل مراجعه دیرهنگام، برای درمان بیماری آنها شانس کمی وجود دارد. وی ادامه داد: موسسه زنجیره امید به منظور اعزام کودکان بیمار به این موسسه تفاهمنامه‌ای را با اداره کل بهزیستی امضا کرده است و حدود 50 درصد از مراجعان این موسسه از طرف بهزیستی هستند.

 وی با بیان اینکه موسسه خیریه زنجیره امید خدمات خود را بدون در نظر گرفتن نژاد و ملیت ارائه می‌کند افزود: این موسسه همکاری بسیار خوبی را با دفتر کمسیاریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد در کرمان در راستای درمان کودکان غیرایرانی بویژه اتباع افغان دارد. هدف از اجرای برنامه‌های خیریه این مرکز آشنایی مردم با موسسه و خدمات آن و کمک خیرین برای نجات کودکان بیمار است. خدمات تکمیلی مانند کار درمانی و فیزیوتراپی به صورت رایگان نیز از جمله اقدامات موسسه خیریه زنجیره امید است. این موسسه با برگزاری بازارچه‌های خیریه، برنامه تولدی دیگر، نمایشگاه‌های مختلف و کنسرت‌های موسیقی نیز در راستای جمع آوری کمک‌های مالی خیرین اقدام کرده است. توزیع قلک، جمع‌آوری کمک‌های نقدی و حمایت مالی از کودکان بیمار از جمله راه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی است.

علاقمندان به مشارکت و همکاری در امور خیریه موسسه زنجیره امید می‌توانند به وبسایت این موسسه مراجعه کنند و کمک‌های مالی خود را به صورت آنلاین پرداخت کنند.

موسسه خیریه زنجیره امید از سال ۱۳۸۶ در ایران در زمینه درمان کودکان (زیر ۱۸ سال) محروم و نیازمند در رشته‌‌های پزشکی ارتوپدی، قلبی و ترمیمی فعالیت می‌‌کند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3