کد خبر : 289

هفته نامه "شهر امید" در دهمین شماره خود نوشت:

ششم شهریور سال گذشته، تیمی متشکل از ستارگان فوتبال جهان با شعار «ورزش، هنر و انسانیت»، به نفع کودکان ایرانی مبتلا به ام. اس به مصاف هم رفتند.

ششم شهریور سال گذشته، تیمی متشکل از ستارگان فوتبال جهان، چون روبرتو کارلوس، میشل سالگادو، رومئو، پائولتا، لیتمانن، فیگو و ... و در مقابل ستارگان ایران، علی کریمی، احمدرضا عابدزاده، فرهاد مجیدی، علی دایی، خداداد عزیزی، میرزاپور، نیک بخت واحدی و ... با شعار «ورزش، هنر و انسانیت»، به نفع کودکان ایرانی مبتلا به ام. اس به مصاف هم رفتند. آمارها نشان می­دهند که در ایران چندین هزار کودک مبتلا به ام. اس زندگی می‌کنند که نیازمند مراقبت­های پزشکی پیشرفته هستند. جامعه ایران نیز در مورد ام.‌اس اطلاعات چندانی ندارد و این مساله شرایط روبرو شدن با این بیماری را از نظر فرهنگی، دشوار می­سازد.

برگزاری رویدادهای ورزشی به نفع بنیادهای خیریه، یکی از متداول­ترین اقدامات خیریه در جهان است. دیدارهای دوستانه در سراسر دنیا، خیرین و ورزشکاران بشردوست را دور هم جمع می­کند و امکان اطلاع­ رسانی در مورد برخی بیماری­های خاص را مهیا می­کند. همچنین، کمک­های مالی گردآوری شده از این رویدادها نیز صرف درمان، توانبخشی و سایر هزینه­ های نیازمندان می­شود.

در ایران، برگزاری این رویدادهای ورزشی و خیریه بسیار مغفول مانده است و به نظر می­رسد که رسانه ­ها باید به منظور توسعه هر چه بیشتر آن در سطح کشور، فعال عمل کرده و افکار عمومی را به سوی انجام کار خیر، بها دادن به ورزش و سلامت عمومی جامعه و نهایتا لذت بردن از ورزش، سوق دهند.

بنا بر گزارش­های خبرگزاری­های رسمی در ایران، نتیجه این بازی دوستانه سه بر صفر به نفع تیم ستارگان جهان بود و گل­های زده شده توسط روبرتو کارلوس، لوئیس فیگو با شوتی از پشت محوطه جریمه و پائولتا به ثمر نشست. البته، ناگفته نماند که پیروز واقعی این میدان، «ورزش، هنر و انسانیت» بوده است.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3