کد خبر : 291

هفته نامه "شهر امید" در یازدهمین شماره خود نوشت:

مسی مالک موسسه‌ای است که وظیفه‌اش شناسایی کودکان مبتلا به کمبود هورمون رشد در اسپانیا، مکزیک و آرژانتین است. او به دنبال ارتقای کیفیت سرویس‌دهی به کودکان فقیری است که از بیماری‌های خاص رنج می‌برند.

ماجرا از اینجا شروع شد: دیدار لیونل مسی با ۳۰ کودک بیمار در موسسه‌ای خیریه که آنها را خوشحال کرده است.

دیدار با لیونل مسی می‌تواند برای طرفداران و عاشقان سینه چاک فوتبال رویا باشد. اما مسی که دیدنش به این راحتی‌ها امکان‌پذیر نیست این ۳۰ کودک را در حالی دید که یونیسف مقدمات سفر کودکان را به شهر بارسلون فراهم کرد و آنها در تمرین بارسلونا حاضر شدند، مسی را دیدند، کیف کردند و روحیه گرفتند.

مسی با همه آنها صحبت کرد و عکس انداخت و به آنها امضا داد تا نشان دهد ستاره‌ای تمام‌عیار است.

سوابق فعالیت‌های خیرخواهانه

لیونل مسی بهترین بازیکن جهان نه تنها در فوتبال ‌می‌درخشد بلکه کارهای خیریه‌اش نیز زبانزد خاص و عام است.

چندی پیش آماری از او منتشر شد که نشان می‌داد هیچ‌یک از بازیکنان جهان به اندازه مسی در فعالیت‌های خیریه ایفای نقش نمی‌کنند.

لیو به جای ولخرجی، خوشگذرانی و رسیدگی به ظاهرش، وقتش را صرف فعالیت‌های خیرخواهانه در بنیاد خیریه‌اش می‌کند.

او که از افزایش روزافزون آمار ترک تحصیل دانش‌آموزان مکزیکی ناراحت بود بیش از 100 هزار دلار به یونیسف اهدا کرد تا صرف ارتقای سیستم آموزش و پرورش این کشور شود. 

بنیاد خیریه او هزینه تحصیل و آموزش بیش از یک میلیون و 300 هزار دانش‌آموز فقیر مکزیکی را تامین می‌کند.  

البته مسی دو سال پیش نیز کاری جالب انجام داد. او هزینه‌های درمانی یک پسر مراکشی را تقبل کرد. داستان از این قرار بود که ولید کشاش، پسرک دوازده ساله مغربی به دلیل کمبود هورمون رشد در بدنش دچار بیماری شده بود و پدر فقیرش توان پرداخت هزینه‌های درمانی او را نداشت و پسرک که آرزوی فوتبالیست شدن داشته و بازیکن آرژانتینی را الگویش قرار داده بود، از طریق اینترنت از مسی کمک خواست. مسی نیز ماجرا را پیگیری کرد و با تقبل تمامی هزینه‌های درمانی او تا شش سال آینده، باعث شادی پسر و خانواده‌اش شد.

سفیر یونیسف

مسی که از ماه مارس سال ۲۰۱۲ به عنوان یکی از سفرای خیریه یونیسف معرفی شده است در کارهای خیریه حضوری ویژه دارد. اما بنیاد لیو مسی با بهره‌گیری از برنامه‌های یونیسف در کشورهای آرژانتین، مکزیک و اسپانیا به فعالیت می‌پردازد.

در هر حال مسی وقتی مراحل رشد، شهرت و موفقیت را پشت سر گذاشت، هرگز فراموش نکرد از کجا آمده است و در عوض تلاش کرد فرصتی که در اختیارش قرار داده شده است را به کودکان دنیا نیز بدهد.

همان‌طورکه می‌دانید لیونل مسی، فرزند مردی کارگر و زنی نظافتچی است. پسرک، کودکی خویش را در بازی با توپ و قرار دادن خود در جایگاه ستارگان آرژانتینی مثل مارادونا می‌گذراند ولی در یازده سالگی، پزشکان تشخیص می‌دهند کمبود هورمون رشد صدمات جبران‌ناپذیری به بدن لیو خواهد زد. اما خانواده‌اش توان تامین 900 دلاری را که باید ماهانه برای خرید داروها پرداخت می‌کردند، نداشتند. کمبود هورمون سرعت رشد لیونل را کند کرده بود اما عشق به فوتبال مانع تسلیم شدنش در برابر این بیماری شد و او تلاش کرد با بالا بردن تکنیک و توان گرداندن توپ روی زمین، کمبود قدرت بدنی را جبران کند. سرانجام کارل رکساچ، مدیر وقت باشگاه بارسلونا با کمک استعدادیاب‌های این باشگاه در آرژانتین او را کشف و پدر مسی را متقاعد کرد تا پسرش را به اسپانیا منتقل کند تا علاوه بر درمان در مدرسه فوتبال بارسا آموزش ببیند.

مسی مالک موسسه‌ای است که وظیفه‌اش شناسایی کودکان مبتلا به کمبود هورمون رشد در اسپانیا، مکزیک و آرژانتین است. او به دنبال ارتقای کیفیت سرویس‌دهی به کودکان فقیری است که از بیماری‌های خاص رنج می‌برند. البته بنیاد خیریه مسی از سال 2007 ساخت پارک‌های فناوری و زمین‌های چمن در نقاط دورافتاده و فقیر جهان را نیز در دستور کار خود قرار داده است.  

سایر فعالیت‌ها

اما مسی جدای از کودکان بیمار به کودکان فقیر و بااستعداد نیز توجه می‌کند. هفته‌ای نیست که نام و عکس او در کنار کودکان بی‌بضاعت یا افتتاح یک مجموعه برای آنها دیده نشود.  او در کنار بسیاری از بزرگان تاریخ ورزش، سفیر رسمی حسن‌نیت یونیسف است و به‌درستی به وظایفش عمل می‌کند و با حضور گاه و بیگاه در مناطق دورافتاده و فقیرنشین، دلشان را شاد و امیدوارشان می‌کند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3