کد خبر : 294

هفته نامه "شهر امید" در یازدهمین شماره خود نوشت:

کمپینی متفاوت و خلاق در لندن آغاز به کار کرده است. این کمپین بیلبوردهای بزرگی را در سطح شهر نصب کرده که تصاویر زنانی با صورت زخمی و کبود را نمایش می‌دهند تا توجه عابران، زخم‌ها و کبودی‌های تصاویر را به مرور بهبود دهند.

خشونت علیه زنان یکی از مسائل تاسف‌باری است که نمونه‌های گوناگونش در جوامع مختلف دیده می‌شود. خوشبختانه این موضوع همواره برای نهادهای خیریه فعال در زمینه حقوق بشر مهم بوده و این سازمان‌ها با ایجاد کمپین‌های مختلف تلاش می‌کنند تا با اطلاع‌رسانی در این زمینه فرهنگ مردم را ارتقا دهند.

در همین راستا به‌تازگی کمپینی متفاوت و خلاق در لندن آغاز به کار کرده است. این کمپین بیلبوردهای بزرگی را در سطح شهر نصب کرده که تصاویر زنانی با صورت زخمی و کبود را نمایش می‌دهند.

از آنجایی که هدف این کمپین، بالا بردن سطح آگاهی عمومی درباره خشونت علیه زنان است، طراحان خلاق بیلبوردها ترتیبی داده‌اند تا توجه عابران، زخم‌ها و کبودی‌های تصاویر را به مرور بهبود دهند.

این بیلبوردها در واقع از تکنولوژی تشخیص چهره بهره می‌برند. این تکنولوژی کمک می‌کند تا بیلبورد بتواند آمار تعداد نفراتی که به آن نگاه کرده‌اند را ثبت کند و در نهایت کبودی‌ها کاسته شوند.

اد نانگهام، مدیر خلاقیت موسسه خیریه Women’s Aid که با همکاری مؤسسه تبلیغاتی WCRS این تبلیغات را طراحی کرده می‌گوید: «خشونت موضوعی است که صدها هزار زن با آن دست و پنجه نرم می‌کنند و هرگز شکایت نمی‌کنند چون معتقدند کسی آنها را درک نمی‌کند.»

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3