کد خبر : 301

هفته نامه "شهر امید" در دوازدهمین شماره خود نوشت:

فعالیت‌های خیرخواهانه باشگاه‌های فوتبال اروپا شامل بنیادها صندوق ها و موسسات خیریه میباش که به مهربانانه‌ترین شکل ممکن به امور خیریه می‌پردازند.

در روزهای مختلف ‌سال، باشگاه‌هایی که در زمین فوتبال می‌جنگند، به مهربانانه‌ترین شکل ممکن به امور خیریه می‌پردازند.

جالب است بدانید هریک از تیم‌های بزرگ، به‌ طور سنتی، روزهای پایانی ‌سال را در مکان‌هایی خاص می‌گذرانند. مثلا اعضای - بازیکنان، کادر فنی و کارمندان دفتری - باشگاه چلسی به شکل سنتی پایان هر‌ سال در بیمارستان ویژه کودکان حضور می‌‌یابند و ساعاتی را با کودکان سپری می‌کنند. این سنت یک دهه است در پایان سال از سوی بازیکنان چلسی اجرا می‌شود.

پارسال بیمارستانی در حوالی کوبهام (زمین تمرین باشگاه چلسی) انتخاب شد و طبق معمول اکثر ستاره‌های قهرمان سابق لیگ‌ قهرمانان دستی بر سر کودکان کشیدند.

کار مشترک توره و کلیشی

حتما هم لازم نیست شخصیت‌های حقوقی پیشقدم شوند. جائل کلیشی و یایا توره، بازیکنان باشگاه منچسترسیتی برای یک موسسه خیریه پول جمع‌‌آوری می‌کنند تا تعداد مبتلایان به سردردهای مزمنی که کریسمس را با درد سپری می‌کنند به حداقل برسد.

دیگر انگلیسی‌های نیکوکار

سایر باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس نیز برنامه‌های خاصی در پایان ‌سال دارند. تاتنهامی‌ها شویی درون‌تیمی را با هدف به ‌دست آوردن پول جهت امور خیریه اجرا می‌کنند و در تمرینات تیم کوچک چلتنهام، درخت کریسمسی وجود دارد که بازیکنان به صورت دلخواه مبالغی درون آن قرار می‌دهند تا به موسسه خیریه مبارزه با سرطان بریتانیا اهدا شود.

کار بزرگ میلانی‌ها

ماجرا فقط مختص باشگاه‌های فوتبال انگلیسی نیست. اسطوره‌های اینتر و آ ث دو باشگاه بزرگ شهر میلان با وجود دور شدن از سطح اول فوتبال اروپا به دیدار کودکان سرطانی در بیمارستان‌های کودکان کم‌توان ذهنی می‌روند.

صندوق خیریه آولینو

آولینو، باشگاهی که در سری ب فوتبال ایتالیا حضور دارد، عنوان جالب‌‌ترین فعالیت در امور خیریه را به خود اختصاص داد. مدیران باشگاه با قرار دادن یک صندوق به نام باشگاه در معابر عمومی شهر برای کودکان بی‌‌بضاعت پول جمع‌آوری می‌کنند.

بنیاد خیریه مونیخ

باشگاه قدیمی مونیخ 1860 با وجود کناره گرفتن از سطح اول فوتبال آلمان، به دلیل پرداختن به امور انسان‌دوستانه شهره عام و خاص است. تیم سابق ورنر لورانت که سابقه کسب مقام سوم بوندس‌‌لیگا را در کارنامه دارد هر‌ سال مبالغ قابل‌توجهی به موسسه خیریه مونیخ اهدا می‌کند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3