کد خبر : 309

هفته نامه "شهر امید" در سیزدهمین شماره خود نوشت:

درخواست مارک میلار، نویسنده برجسته بریتانیایی از مردم: جهان نیازمند اخبار خوب است، اعمال خیرخواهانه انجام دهید.

مارک میلار، نویسنده آثار کمیک از مخاطبانش خواست کارهای خوب انجام دهند و سپس آن را با دیگران در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارند. داستان کمیک آخر وی درباره «هاک» قهرمان خوش‌قلبی است که مأموریت دارد هر روز هفته کاری خیرخواهانه انجام دهد.

خود وی در این باره می‌گوید: «من شخصیت‌های انتقام‌جوی بسیاری خلق کردم اما پس از تماشای فیلم «سوپرمن» و کمک او به دیگر شخصیت‌ها واقعاً تحت‌تأثیر قرار گرفتم. تاکنون معتقد بودم باید با بخش تاریک وجود انسان‌ها نیز آشنا شویم زیرا ممکن است همه چیزهای باارزش زندگی‌مان را با تقویت این بخش تاریک از دست بدهیم. هر قدر تاریک‌تر درباره موضوعات مطلب نوشتم خودم احساس بهتری داشتم و مردم بیشتر به آن علاقه‌مند شدند.»

اولین بار شخصیت «هاک» در ماه نوامبر سال 2015 وارد بازار شد. خود نویسنده معتقد است این کتاب او بهترین بازنویسی‌ای است که تاکنون انجام داده است.

وی عنوان می‌کند: «مردم نیز چنین نظری دارند. این شخصیت‌ به آنان امید زیادی بخشید. مردم استقبال خوبی از این موضوع کردند. پس از اتفاقات وحشتناک اخیر در دنیا به این نتیجه رسیدم که دنیا به اندازه کافی اتقاقات بد دارد و من وظیفه دارم بخشی جدید به بخش‌های خوب آن بیفزایم. طی هفته‌های گذشته اتفاقات بسیار بدی در دنیا رخ داده است. اخبار دنیا در این مدت بسیار وحشتناک بود. مدت‌ها قبل به موضوع انجام کار خیرخواهانه و اشتراک آن با دیگران فکر کرده بودم اما امروز نیاز آن را بیش از پیش درک می‌کنم. دنیا نیاز به تغییر دارد. حتی یک حرکت کوچک ساده که مهربانی را به دیگران بیاموزد.» میلار می‌گوید: «وقتی شروع به نوشتن کتاب «هاک» کردم در پی آن بودم که زندگی شخصی خود را نیز به آن نسبت دهم اما کار بسیار سختی بود. احساس می‌کنم انجام یک کار خوب در هر روز نه تنها به دیگران کمک می‌کند بلکه سبب می‌شود خود فرد تبدیل به انسان بهتری شود. معتقدم دلیل علاقه ما به ابَرقهرمان‌ها جان‌سخت بودن آنان نیست بلکه مهربانی این شخصیت‌هاست. بنابراین با این کار ما هم می‌توانیم یک ابرقهرمان باشیم. شاید این کار خوب شامل درست کردن چای برای فرد دیگری در محل کار یا تعارف شکلات یا بخشیدن صندلی‌تان در مترو به فردی دیگر یا دادن پیامک مثبت به کسی باشد که نیاز به تغییر دارد. این هفته با هم تلاش خواهیم کرد چنین کاری انجام دهیم، چون اگر این موضوع تبدیل به عادت ما انسان‌ها شود، برای اخبار وحشتناک دنیا نقش پادزهر را خواهد داشت.»

«هاک» نیز مانند دیگر داستان‌های «میلار» تبدیل به نسخه ویدئویی خواهد شد. شرکت سونی امتیاز ساخت فیلم را قبل از عرضه کتاب به بازار خریداری کرده است.

نویسنده برای انجام کارهای خیرخواهانه مردم جایزه‌ای نیز تعیین کرده است اما دلش نمی‌خواهد جایزه انگیزه اصلی افراد برای انجام اعمال خیرخواهانه باشد. وی بر این باور است: «اگرچه این جایزه ممکن است برای طرفداران آثار کمیک بسیار جذاب باشد اما موضوع مهم‌تر انجام کار خیر است. انجام کار خوب بدون هیچ دلیل و جایزه برای من اهمیت دارد. به نظر من اگر کسی صادقانه این کار را انجام دهد پس از دریافت جایزه نیز آن را نمی‌پذیرد و به دیگران می‌بخشد. در این صورت است که سنت «هاک» در داستان من شکل واقعی به خود خواهد گرفت. جهان در حال حاضر محتاج چنین چیزی است.»

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3