کد خبر : 311

هفته نامه "شهر امید" در سیزدهمین شماره خود نوشت:

مردم سوریه برای جلب نظر جهانیان به آنچه بر مردم این کشور و کودکان آواره سوری می‌گذرد از بازی پرطرفدار «پوکمون گو» بهره گرفته‌اند.

در کمپینی که از سوی رسانه‌های مخالف بشار اسد راه‌اندازی شده، کودکان سوری با در دست داشتن تصاویری از شخصیت‌های بازی «پوکمون گو» از مردم جهان درخواست کمک می‌کنند.

در این تصاویر کودکان ضمن معرفی و ذکر نام خود و شهر یا روستایی که در آن هستند از مردم جهان می‌خواهند که بیایند و نجاتشان دهند. برخی از این تصاویر هزاران بار در رسانه‌های اجتماعی بازنشر شده است.

علاوه بر این گروه یکی از هنرمندان سوری که در خارج از این کشور به سر می‌برد نیز اقدام به خلق و انتشار تصاویری از شخصیت‌های پوکمون در کنار کودکان سوری در ویرانه‌های این کشور کرده و آن را «سوریه گو» نام نهاده است. مصطفی جانو در حال حاضر در سوئد به سر می‌برد.

همزمان صندوق جهانی کمک به کودکان سازمان ملل متحد (یونیسف) در گزارشی اعلام کرد که پیش‌بینی می‌شود حدود ۳۵ هزار کودک سوری در داخل کشور یا اطراف سوریه در جریان حملات و موشک باران‌های ۶ هفته گذشته به دام افتاده باشند. همچنین گزارش‌ها حاکی از آن است که در درگیری‌های داخلی طی این مدت دستکم ۲ هزار و ۳۰۰ تن جان باخته‌اند که ده‌ها تن از آنها کودکان بوده‌اند.

به گزارش یونیسف و با گذشت پنج سال از جنگ، دستکم ۱۵۰۰ مورد نقض فاحش حقوق کودکان در سوریه به ثبت رسیده است. بر اساس این گزارش در برخی موارد حتی از کودکان به عنوان سرباز در جنگ استفاده شده است.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3