کد خبر : 326

هفته نامه "شهر امید" در پانزدهمین شماره خود نوشت:

یو پیت‌‌آنگوی «جراح ستاره‌ها» به‌رغم شهرت و ثروت فراوان بیماران کم‌‌بضاعت را نیز به‌طور رایگان ویزیت می‌کرد.

ایو پیت‌آنگوی، یکی از مشهورترین جراحان زیبایی جهان، در سن ۹۰ سالگی با زندگی وداع گفت. او که در برزیل به دنیا آمده بود، یک روز پیش از مرگ، مشعل بازی‌های المپیک را در جریان افتتاحیه این رویداد بزرگ ورزشی حمل کرده بود.

یو پیت‌‌آنگوی روز شنبه ۱۶ مرداد در خانه‌اش در شهر ریودوژانیرو دچار حمله قلبی شد و در سن ۹۰ سالگی چشم از جهان فروبست.

مهارت پیت‌آنگوی در جراحی زیبایی موجب شد تا برزیل به یکی از مقاصد اصلی مشتریان مشهور و ثروتمند تبدیل شود. او به‌قدری در کارش موفق بود که لقب «جراح ستاره‌ها» را به او داده بودند.

پیت‌آنگوی به‌رغم شهرت و ثروت فراوان بیماران کم‌‌بضاعت را نیز به‌طور رایگان ویزیت می‌کرد.

او در سال‌های نخست فعالیتش به‌عنوان جراح زیبایی، بخشی را در بیمارستان محل کارش برای درمان بیماران کم‌بضاعت به وجود آورد.

پس از چندی بیمارستان‌های دیگر نیز از این مدل پیروی کرده و به‌این‌ترتیب خدمات درمانی رایگان را در اختیار بیماران کم‌درآمدی قرار دادند که نیاز به جراحی پلاستیک‌های پرهزینه داشتند.

پیت‌آنگوی در سال ۱۹۶۱ در جریان آتش‌سوزی مهیبی که در ریو رخ داد، به کمک مصدومان شتافت و همراه با چند تن از همکارانش داوطلبانه به مدت سه روز و سه شب قربانیان این حادثه را که متحمل آسیب‌های جدی شده بودند، تحت عمل جراحی قرار داد.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3