کد خبر : 346

هفته نامه "شهر امید" در شانزدهمین شماره خود نوشت:

تاکنون در کشور بیمارستان فوق‌تخصصی توانبخشی وجود نداشت و بیمارستان نور افشار به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های خاورمیانه با گرایش تخصص توانبخشی خدمات را به‌صورت کامل به بیماران ارائه می‌کند.

رئیس بخش کودکان بیمارستان نور افشار گفت: مراکز توانبخشی و کاردرمانی در سطح شهر به‌صورت جزیره‌ای مستقر هستند و بیمار با مراجعه به این مراکز، کاردرمانی و بازتوانی را کامل دریافت نمی‌کند، بنابراین هزینه و طول دوره درمان به‌تناسب افزایش می‌یابد.

امین شاهرخی با اشاره به اینکه در گذشته به دلیل شیوع فلج اطفال اولین بیمارستان توانبخشی برای کودکان افلیج با وقف مرحوم نورافشار افتتاح شد، گفت: امروز اگرچه بیماری فلج اطفال در کشور ریشه‌کن شده است، اما انواع بیماری فلج مغزی بسیاری از کودکان را با مشکلات حرکتی مواجه کرده است.

او افزود: به‌منظور تامین اهداف واقف بیمارستان نورافشار، بخش کودکان این بیمارستان در کنار بخش‌های دیگر خدمات توانبخشی، کاردرمانی و بازتوانی را به‌صورت بسته کامل به کودکانی که بیشتر آن‌ها از خانواده‌های کم‌بضاعت هستند ارائه می‌کند.

شاهرخی با تاکید بر اینکه تاکنون در کشور بیمارستان فوق‌تخصصی توانبخشی وجود نداشت و این بیمارستان به‌عنوان یکی از بزرگ‌ترین بیمارستان‌های خاورمیانه با گرایش تخصص توانبخشی خدمات را به‌صورت کامل به بیماران ارائه می‌کند، گفت: کودکان یک تا 14 ساله دچار فلج مغزی و اختلالات حرکتی در بخش کودکان بیمارستان نورافشار پذیرش می‌شوند و در طول بستری در دو یا سه شیفت کاری خدمات توانبخشی، کاردرمانی و بازتوانی را به‌طور کامل دریافت می‌کنند که باعث کاهش طول دوره درمان و بهبودی می‌شود به‌طوری‌که با ارائه خدمات کامل توانبخشی طول دوره به یک چهارم کاهش پیدا می‌کند.

شاهرخی با اشاره به اینکه لیست انتظار بیماران در بخش کودکان بیمارستان نورافشار تا ماه به طول می‌انجامد، تصریح کرد: فضای بیمارستان و امکانات در مقابل حجم مراجعات پاسخگو نیست و با ورود خیرین سلامت به حوزه توانبخشی به‌عنوان بازوی محرک می‌توان بسیاری از مشکلات توانبخشی را مرتفع کرد.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3