کد خبر : 358

هفته نامه "شهر امید" در هفدهمین شماره خود نوشت:

معضل سوءتغذیه در کودکان بیش از 50 کشور جهان تا قرن آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

فعالان حمایت از حقوق کودکان اعلام کردند که طی قرن آینده میلیون‌ها کودک درنتیجه سوء‌تغذیه به عقب‌ماندگی‌های روانی و جسمی دچار می‌شوند.

صندوق نجات کودکان در بررسی جدیدی اعلام کرد که به‌رغم تعهد رهبران جهان مبنی بر ریشه‌کن کردن تمام انواع سوءتغذیه تا سال 2030 میلادی میلیون‌ها کودک همچنان طی یک قرن آینده از مشکلات جسمی و روانی ناشی از سوءتغذیه رنج خواهند برد.

رابرتو کابررا از اعضای این صندوق در گواتمالا گفت: «سوءتغذیه موضوع اضطراری روز است. تغذیه مناسب با موضوع مرگ و زندگی ارتباط دارد چراکه 45 درصد مرگ‌ومیر کودکان زیر پنج سال با سوءتغذیه مرتبط است.»

پیش‌بینی این موسسه نشان می‌دهد با روند فعلی تا سال 2030 میلادی 129 میلیون کودک به سوءتغذیه دچار خواهند بود و معضل سوءتغذیه در کودکان بیش از 50 کشور جهان تا قرن آینده همچنان ادامه خواهد داشت.

یافته‌های به دست آمده توسط این موسسه خیریه نشان می‌دهد در روند کنترل سوءتغذیه کودکان جهان به‌خصوص در آفریقای سیاه و جنوب آسیا پیشرفت کوچکی به دست آمده است. همچنین آمار سوءتغذیه کودکان از سال 2000 در 13 کشور از جمله گینه‌نو و اریتره افزایش یافته است.

به گزارش روزنامه گاردین، در سطح جهان از سال 1990 میزان سوءتغذیه کودکان حدود یک سوم کاهش یافته هرچند این پیشرفت کاملا منحرف شده و گروه‌های خاصی بیش از دیگران در معرض ناامنی غذایی هستند.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3