کد خبر : 359

هفته نامه "شهر امید" در هفدهمین شماره خود نوشت:

فیسبوک درباره اهمیت اهدای اعضا فعالیتهایی داشته تا مشکل کمبود اهدای عضو حل شود.

فیس‌بوک امکانی در اختیار کاربران قرار داده تا اگر عضو سازمان‌های خیریه هستند اعضای بدنشان را پس از مرگ اهدا کنند.  

فیس‌بوک که تلاش کرده در تحولات جهانی موثر باشد، تلاش می‌کند ساکنان کره زمین را به حمایت از زندگی ترغیب کند.

بر اساس آمار موسسه Donate Life America تنها در ایالات‌متحده آمریکا بیش از 112 هزار نفر در لیست انتظار دریافت عضو هستند و روزانه 18 نفر بر اثر کمبود عضو جان می‌دهند.

مارک زاکربرگ، بنیادگذار فیس‌‌بوک، در گفت‌وگو با شبکه ABC گفت: «این ایده از گفت‌وگویی ساده با همسرش که پزشک متخصص اطفال است بر سر میز شام شکل گرفت.»

همچنین دوستی زاکربرگ با استیو جابز، مدیرعامل فقید کمپانی اپل که با پیوند کبد توانست سال‌ها بیش از ‌آنچه پیش‌بینی می‌شد زندگی کند، او را در به عمل رساندن این ایده مصمم کرد.

او افزود: «تعداد زیادی از افراد پس از مرگ جابز انگیزه پیدا کردند تا اعضای بدنشان را بعد از مرگ اهدا کنند. هدف فیس‌بوک ارتباط‌گیری و قصه‌گویی‌ است. کاربران می‌توانند به آگاهی‌رسانی درباره اهمیت اهدای اعضا کمک کنند تا مشکل کمبود اهدای عضو حل شود.»

گوگل که یکی از رقبای سرسخت فیس‌‌بوک است نیز سرویسی در حوزه بهداشت و سلامت داشت که عنوان آن google health  بود و کاربران این کمپانی در آن پیشینه پزشکی خود را ثبت می‌کردند، اما این سرویس که در سال 2008 شروع به کار کرده بود در سال 2011 تعطیل شد.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3