کد خبر : 364

هفته نامه "شهر امید" در هجدهمین شماره خود نوشت:

استاد اسپهبدی هنرمند نقاش چون فرزندی ندارد از سازمان‌های مختلفی درخواست کرده تا اموالش خرج تأسیس فرهنگسرای هنر شود.

جشن زاد‌روز هنرمندان پیشکسوت متولدین مرداد و شهریور با حضور مجید رجبی معمار مدیرعامل خانه هنرمندان ایران، علی مرادخانی رئیس هیئت امنای موسسه هنرمندان پیشکسوت، عباس عظیمی رئیس این مؤسسه، حجت‌‌الاسلام دعایی، حجت‌الاسلام مازنی نماینده مجلس در باغ زیبا برگزار شد.

در این مراسم از هنرمندان و بازیگران سینما و تلویزیون، دوبلور‌ها، اساتید حوزه موسیقی، آهنگسازها و مجسمه‌سازها تجلیل شد.

داریوش ارجمند که متولد 7 مرداد است، بعد از دعوت به روی سن گفت: موقعی که شناسنامه‌ها را تعویض می‌کردند به جای اینکه تاریخ تولد من را بزنند 5 مرداد به اشتباه زدند 7 مرداد در واقع من متولد 5 مرداد هستم.

ارجمند در ادامه گفت: من در زمانی که در مشهد در خدمت وظیفه بودم در همسایگی‌مان مرکز هنرهای زیبا بود که استاد منوچهر اسپهبدی آن را اداره می‌کرد. او امروز به این مراسم آمده است و چون فرزندی ندارد از سازمان‌های مختلفی درخواست کرده تا اموالش خرج تأسیس فرهنگسرای هنر شود.

او گفت: در واقع استاد اسپهبدی می‌گوید من از مردم پول تعلیم گرفتم و می‌خواهم آن را به مردم بازگردانم. از مسئولین می‌خواهم برای هنر قدم بردارند.

این بازیگر سینما و تلویزیون با بیان اینکه فرزندان من نزد استاد اسپهبدی نقاشی را آموختند، یادآور شد: این هنرمند کسی را ندارد و می‌خواهد مردم هنردوست میراث‌دارش باشند.

منوچهر اسپهبدی هنرمند نقاش و از اساتید دانشگاه نیز گفت: 12 سال است می‌خواهم اموالم را برای مجموعه هنری وقف کنم. من روزانه 18 ساعت تدریس و کار می‌کنم و در طول خدمتم هیچ پرونده خلافی نداشتم. تنها پرونده من تقدیرنامه‌ها و نشان‌های درجه یک هنری است و لاغیر. او گفت: من می‌خواهم قبل از تشییع جنازه‌ام مجموعه هنری راه‌اندازی شود.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3