کد خبر : 370

هفته نامه "شهر امید" در هجدهمین شماره خود نوشت:

ایجاد کتابخانه در مناطق کم برخوردار و روستایی، در راستای اجرای سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر توجه به مناطق محروم از اولویت‌های کتابخانه‌های عمومی است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری گفت: ایجاد کتابخانه در مناطق کم برخوردار و روستایی، در راستای اجرای سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر توجه به مناطق محروم از اولویت‌های کتابخانه‌های عمومی است.

فرهاد خلیل مقدم، مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری در آیین افتتاحیه کتابخانه روستای امام قیس از توابع شهرستان بروجن که با حضور جمعی از مسئولین و اهالی این روستا افتتاح شد، گفت: ایجاد کتابخانه در مناطق کم برخوردار و روستایی، در راستای اجرای سیاست‌های نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور مبنی بر توجه به مناطق محروم از اولویت‌های کتابخانه‌های عمومی است.

وی در ادامه افزود: دسترسی آسان به منابع مطالعاتی حق همه مردم از جمله مردم زحمتکش روستاها است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری ابراز کرد: کتابخانه روستای امام قیس ۱۵۰ متر مربع زیربنا دارد که حق انتفاع آن به صورت دائم به اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان واگذار شده است.

کتابخانه روستای امام قیس با اعتباری بالغ بر 3۵0 میلیون ریال از محل اعتبارات داخلی این اداره کل، منابع شهرستانی و مشارکت‌های مردمی تعمیر، تجهیز و راه‌اندازی شده است. این کتابخانه دارای بخش‌های مختلفی مانند، سالن مطالعه، مخزن کتاب، بخش کودک و دیگر بخش‌های لازم برای یک کتابخانه است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی چهارمحال و بختیاری خاطرنشان کرد: در حال حاضر بیش از سه هزار جلد کتاب در کتابخانه روستای امام قیس وجود دارد که در حال پیگیری جهت افزایش منابع کتابخانه‌ای این کتابخانه جدیدالتاسیس هستیم.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3