کد خبر : 377

هفته نامه "شهر امید" در نوزدهمین شماره خود نوشت:

چند روزی بیشتر به آغاز سال تحصیلی نمانده است و برخی از گالری‌های تهران تلاش داشته‌اند تا با نمایش و فروش آثار کودکان‌کار و مناطق محروم، علاقه‌مندان به هنر را علاوه بر لذت بصری در یک فعالیت خیریه شریک کنند.

گالری آوا و دید میزبان دو نمایشگاه از کودکان‌کار و کودکان مناطق محروم هستند و فرصتی است برای علاقه‌مندان که علاوه بر لذت بصری دیدن این آثار و شور و شعفی که به کودکان انتقال می‌دهند در فعالیتی خیرانه به تحصیل این کودکان کمک کنند.

نمایشگاه آثار هنری کودکان‌کار تحت‌پوشش خانه مهر کودکان (دروازه غار) تا ۲۴ شهریورماه در گالری آوا واقع در الهیه میزبان علاقه‌مندان به هنر بود. در این نمایشگاه که «خانه آن روزها» نام داشت؛ آثاری از کودکان‌کار، این موسسه در معرض دید علاقه‌مندان قرار گرفت. این نمایشگاه در برگیرنده ۲۰ اثر نقاشی و چیدمانی از عکس‌ها و یادگاری‌های خانه قدیمی این موسسه بود که عواید حاصل از آن صرف تحصیل کودکان‌کار و خیابان می‌شود.

گالری دید نیز این روزها میزبان نمایشگاه گروهی عکس «چند سالگی‌های من» است. در این رویداد هنری، عکس‌های کودکانی که در نقطه صفر مرزی ایران زندگی می‌کنند روی دیوار رفته است.

139506171200304978590244

 

این نمایشگاه شامل ٢٠ قطعه عکس است که توسط بچه‌هاى روستاى آیرقایه در نقطه صفر مرزى ایران و ترکمنستان و به‌صورت آنالوگ عکاسى شده و در گالرى دید به نمایش گذاشته شده است. تمامى عکس‌ها در فضایى روستایى از نگاه کودکان ثبت شده و تمامى عواید فروش عکس‌ها براى کمک به بهبود شرایط تحصیلى دانش‌آموزان مرزنشین استفاده خواهد شد.

این نمایشگاه تا ١٦ مهر (روز جهانى کودک) هر روز از ساعت 16 تا 20 در گالرى دید به نشانى خیابان مفتح شمالى، نبش کوچه چهارم، بعد از اداره پست میزبان علاقه‌مندان است.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3