کد خبر : 378

هفته نامه "شهر امید" در نوزدهمین شماره خود نوشت:

جشنواره «غذا و سلامت» به پاس 28 سپتامبر (روز جهانی مصرف‌کننده سبز) و روز جهانی کودک با اهدافی چون؛ گسترش فرهنگ نیکوکاری در بهشت نیشابور برگزار خواهد شد.

دومین جشنواره «غذا و سلامت» از هفتم تا نهم مهرماه با پیامِ «بیا دریا شویم» در مرکز توان‌بخشی کودکان معلول و بی‌سرپرست (بهشت نیشابور) برگزار می‌شود.

مدیرعامل این مرکز با اعلام این خبر گفت: این جشنواره به پاس 28 سپتامبر (روز جهانی مصرف‌کننده سبز) و در آستانه هشتم اکتبر (روز جهانی کودک)، با اهدافی چون؛ گسترش فرهنگ نیکوکاری و کمک به انسان‌های نیازمند، آشنایی بازدیدکنندگان با فعالیت‌ها و برنامه‌های بهشت نیشابور، آموزش و افزایش آگاهی خانواده‌ها در زمینه «غذا و سلامت»، جذب مشارکت‌ها و کمک‌های مردمی، ایجاد فضایی شاد، آرام و خاطره‌انگیز برای خانواده‌ها و ... برگزار خواهد شد.

به گفته‌ صبریان این جشنواره از بخش‌های گوناگونی مانندِ؛ آموزش و سلامت، غذاهای گرم و سردِ بومی، سنتی و ملی، هنری، صنایع‌دستی، فناوری و ... تشکیل شده و همیاران زیادی از افراد و گروه‌های گوناگون برای همکاری در این جشنواره اعلام همکاری کرده‌اند. علاقه‌مندان به همکاری در این جشنواره می‌توانند با پر کردن و فرستادنِ برگه‌های مربوطه، ثبت‌نام کنند.

او با اشاره به استقبال مردم از نخستین جشنواره که در مهر1394 برگزار شده بود گفت: در دومین دوره‌ این جشنواره، شهروندان نیکوکار نیشابوری، افراد و گروه‌های داوطلب، شرکت‌های صنایع غذایی و گروهی از رستوران‌های بنام شهر، حضور یافته، لذیذترین نوشیدنی‌ها و خوراکی‌های خود را برای پذیرایی از بازدیدکنندگان تهیه و تقدیم شرکت‌کنندگان خواهند کرد.

همچنین گروه‌ بانوان نیکوکار با عرضه غذا‌های خانگی، طعم خوش و کیفیت خوب غذاهای بومی را به خریداران عرضه می‌کنند. افزون بر این‌ها هنرمندان نیز داوطلبانه در طول جشنواره به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

مرکز توان‌بخشی کودکان معلول و بی‌سرپرست هفده شهریور (بهشت نیشابور) در سال 1380 با یاری خیران و نیکوکاران نیشابوری فعالیتش را آغاز کرد. این مرکز در سه نوبت‌کاری توسط ۳۴ مددیار و پرستار و با نگهداری از 96 کودک معلول و بی‌سرپرست در سه بخش جداگانه، در حال فعالیت است.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3