کد خبر : 380

هفته نامه "شهر امید" در نوزدهمین شماره خود نوشت:

کودکان پناهنده در ایتالیا مورد سوءاستفاده قرار می‌گیرند. بیشتر این نوجوانان پناهنده با کمک قایق‌های امداد و نجات از دریای مدیترانه نجات پیدا کرده و به مراکز محلی پذیرش پناهندگان فرستاده شده‌اند.

بررسی‌ها نشان می‌دهند که کودکان پناهنده در ایتالیا مورد سوءاستفاده، اخاذی و آزار جنسی قرار می‌گیرند.

موسسات خیریه حمایت از کودکان اعلام کردند، همچنان‌که تعداد کودکان پناهنده بدون همراه و سرپرست در سواحل اروپا به بالاترین آمار رسیده، مشاهده می‌شود که این کودکان در ایتالیا در معرض سوءاستفاده و آزار جنسی قرار می‌گیرند.

موسسات خیریه حمایت از کودکان پیش از این نسبت به اذیت و آزار کودکان توسط قاچاقچیان و مجبور کردن دختران به اقدامات غیراخلاقی در ازای بدهی‌هایشان هشدار داده بودند اما پناهندگان نوجوان در سیسیل نیز اظهار داشته‌اند که توسط مردان محلی اذیت و آزار می‌شوند.

به گفته این نوجوانان، مردان ایتالیایی با خرید مواد غذایی همچنین با پیشنهاد محلی برای استراحت، آنان را فریب داده و سپس این نوجوانان را به خانه‌شان برده و مورد تعرض و سوءاستفاده قرار می‌دهند.

در سال جاری میلادی حدود 102 هزار پناهنده از طریق دریا خود را به ایتالیا رسانده و 15 درصد آنان کودکانی هستند که بدون همراه وارد این کشور شده‌اند.

بیشتر این نوجوانان پناهنده با کمک قایق‌های امداد و نجات از دریای مدیترانه نجات پیدا کرده و به سیسیل منتقل شده و به مراکز محلی پذیرش پناهندگان فرستاده شده‌اند. اما بسیاری از آنان برای سفر به شهرهای دیگر، این مراکز را ترک کرده و دچار مشکلات دیگری شده‌اند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3