کد خبر : 392

هفته نامه "شهر امید" در بیستمین شماره خود نوشت:

گران‌ترین نقاش جهان در نظر دارد با درآمد حاصل از فروش آثارش در شهر دوسلدورف سر پناهی را برای خانواده‌های بی‌خانمان و پناهجو بخرند.

گرهارد ریشتر، نقاش آلمانی که به «گران‌ترین» نقاش معاصر جهان مشهور است، مجموعه‌ای هنری‌ را برای فروش به نفع پناهجویان اهدا کرد. برخی دیگر از هنرمندان آلمانی از جمله ویم وندرس نیز در حرکتی خیرخواهانه به نفع پناهجویان شرکت کرده‌اند.

در ماه‌های اخیر شماری از چهره‌های معروف آلمانی حمایتشان را از پناهجویانی که وارد این کشور شده‌اند، اعلام کردند. در تازه‌ترین مورد گرهارد ریشتر، هنرمندی که چندی پیش به‌عنوان «گران‌ترین» نقاش معاصر جهان شناخته شد، یک مجموعه شامل شش طرح را به نفع پناهجویان اهدا کرده است.

ریشتر به مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس مجله بی‌خانمان‌ها به نام  «fiftyfifty» این آثار را برای نمایش و فروش در نمایشگاهی در شهر دوسلدورف در اختیار مسئولان این مجله گذاشت.

هوبرت اوستن‌ دورف، مدیر این مجله، گفته است که این «سخاوتمندانه‌‌ترین کمک مالی» بوده است که تاکنون دریافت کرده‌اند.

دست‌اندرکاران «fiftyfifty» در نظر دارند با درآمد حاصل از فروش این آثار در شهر دوسلدورف سر پناهی را برای خانواده‌های بی‌خانمان و پناهجو بخرند.

در کنار گرهارد ریشتر، ویم وندرس (فیلمساز و عکاس)، ایمی کنوبل (نقاش)، کاندیدا هوفر (عکاس)، آندرئاس گورسکی، توماس اشتروت و توماس روف نیز آثاری را به این مجله اهدا کرده‌اند.

در چند ماه گذشته نیز تیل شوایگر، بازیگر و کارگردان آلمانی، با خریدن یکی از سربازخانه‌های پیشین ارتش آلمان در ایالت نیدرزاکسن خبرساز شد. او گفت: «این سربازخانه پس از بازسازی به محلی برای اسکان پناهجویان تبدیل خواهد شد.»

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3