کد خبر : 393

هفته نامه "شهر امید" در بیستمین شماره خود نوشت:

میزان فعالیت‌های داوطلبانه آلمانی‌ها در زمینه کمک به پناهجویان بیش از هر بخش دیگری در اجتماع بوده است.

آلمان و سوئد دو کشور اتحادیه اروپا هستند که از زمان آغاز بحران پناهجویی ‌پذیرای بیشترین شمار پناهجویان در خاکشان شده‌اند.

 

نتایج مطالعه تازه نشان می‌دهد که درمجموع 9.10 درصد از شهروندان آلمان با اهدای لباس، حمایت از اقامتگاه‌های پناهجویی، توزیع غذا یا همراهی کردن پناهجویان در مراجعه به ادارات دولتی به‌طور فعال در زمینه کمک به پناهجویان مشارکت داشته‌اند.

این پژوهش که به سفارش کلیسای پروتستان انجام شده، نشان می‌دهد که میزان فعالیت‌های داوطلبانه آلمانی‌ها در راستای کمک به پناهجویان بیشتر از تمامی زمینه‌های دیگر بوده است. در رده دوم، فعالیت‌های داوطلبانه‌ مربوط به ورزش و تحرک بدنی قرار دارند که 1.10 درصد را شامل می‌شوند.

آلمانی‌ها همچنین با اهدای کمک‌های مالی نیز در امور خیریه فعالیت چشمگیری داشته‌اند. 17 درصد از پرسش‌شوندگان گفته‌اند که به سازمان‌های خیریه کمک مالی کرده‌اند. یک درصد نیز پناهجویان را در خانه‌هایشان اسکان داده‌اند.

همزمان بیش از نیمی از پرسش‌شوندگان (52 درصد) اعتراف کرده‌اند تا بدین‌‌جا «هیچ تجربه‌ای» در رابطه با پناهجویان نداشته‌اند. آن دسته ‌از کسانی که با پناهجویان ارتباط داشته‌اند، آن را تجربه‌ای خوب ارزیابی کرده‌اند.

نگرانی‌های آلمانی‌ها

شمار بالای پناهجویان در آلمان نگرانی‌هایی را نیز میان شهروندان این کشور به وجود آورده است.

اما طبق نتایج به‌دست‌آمده در این پژوهش‌ بیشترین میزان نگرانی شهروندان به افزایش گرایش‌های راست‌‌گرایانه و نژادپرستانه باز می‌گردد. 85 درصد از پرسش‌شوندگان بر این باورند که این دست گرایش‌ها در آلمان افزایش خواهند یافت.

77 درصد گفته‌اند که نگرانی‌شان از عدم یافتن آپارتمانی با اجاره مناسب و قابل پرداخت است. 70 درصد نیز فکر می‌کنند به‌زودی سیاست صرفه‌جویی در زمینه‌‌های بیشتری از سوی دولت اعمال خواهد شد.

بیش از نیمی از پرسش‌شوندگان نسبت به امنیت داخلی و افزایش نرخ بزهکاری اظهار نگرانی کرده‌اند. نزدیک به 70 درصد نیز گفته‌اند که افزایش شمار مسلمانان افراط‌گرا موضوعی نگران‌کننده برای آنان به شمار می‌رود.

40 درصد نیز اظهار داشته‌اند که فرهنگ اسلامی در آینده «زندگی روزانه‌شان را تحت‌تاثیر قرار خواهد داد.»

88 درصد شرکت‌کنندگان در پاسخ به پرسشی در رابطه با جنبه‌های مثبت احتمالی افزایش شمار پناهجویان در آلمان بر این باور بوده‌اند که آلمان «از انسان‌ها در شرایط اضطراری حمایت می‌کند.»

۷۰ درصد نیز گفته‌اند که آلمان با پذیرش پناهجویان وجهه مثبتی در جهان کسب کرده است.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3