کد خبر : 413

هفته نامه "شهر امید" در بیست و یکمین شماره خود نوشت:

مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار فیس‌‌بوک و همسرش موسسه خیریه «ابتکار عمل چن زاکربرگ» را برای تحقق آینده‌ای که همه ما برای کودکانمان می‌خواهیم تاسیس کردند.

مارک زاکربرگ، بنیان‌گذار فیس‌‌بوک و همسرش پریسیلا چن اعلام کردند از طریق موسسه خیریه «ابتکار عمل چن زاکربرگ» در طول دهه آینده سه میلیارد دلار برای پیشگیری، علاج و درمان بیماری‌ها تا پایان قرن اختصاص خواهند داد.

 

زاکربرگ و چن اعلام کردند: «این طرح برای تحقق آینده‌ای است که همه ما برای کودکانمان می‌خواهیم. اگر حتی بخت علاج بیماری‌ها در طول دوران زندگی کودکانمان وجود داشته است ما وظیفه‌مان را انجام داده‌ایم.»

 

زاکربرگ در مراسمی که به‌صورت زنده در شبکه فیس‌‌بوک پخش می‌شد، درباره هدف جدید این موسسه خیریه سخن ‌گفت.

چن درباره موارد مواجهه‌اش با خانواده‌هایی سخن گفت که مشکل‌ترین روزهای زندگی‌شان را می‌گذرانند.

او گفت: «با اهدای این مبلغ به موسسه خیریه «ابتکار عمل چن زاکربرگ» می‌خواهیم قرار گرفتن در این شرایط را از میان برداریم.»

زاکربرگ و چن باور دارند نمی‌توان همه بیماری‌ها را درمان کرد اما امیدوارند در پیشگیری از ابتلا به بیماری‌ها به موفقیت‌های چشمگیری دست یابند.

آن‌ها برای رسیدن به این هدف، پروفسور کوری برگمن، عصب‌شناس و استاد برجسته دانشگاه نیویورک که نقش اساسی در نقشه‌برداری از مغز و علاج اختلالات مغزی داشت را به‌عنوان رئیس بخش علوم موسسه «ابتکار عمل چن زاکربرگ» منصوب کردند.

موسسه خیریه «ابتکار عمل چن زاکربرگ» همچنین 500 میلیون دلار برای ساخت «کانون زیستی» (Biohub  ) سرمایه‌گذاری خواهد کرد تا پژوهشگران دانشگاه‌های استنفورد، برکلی و سانفرانسیسکو در آن برای شناخت و درمان بیماری‌ها همکاری کنند.

دکتر ژوزف دوریسی، استاد و رئیس بخش بیوشیمی و بیوفیزیک دانشگاه سانفرانسیسکو و پروفسور استفن کوئیک، استاد مهندسی زیستی و فیزیک کاربردی دانشگاه استنفورد روسای این بخش خواهند بود.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3