کد خبر : 414

هفته نامه "شهر امید" در بیست و یکمین شماره خود نوشت:

بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس اظهار کرد ابعاد تجاوز به زنان هندی وحشتناک است.

بنیاد بیل و ملیندا گیتس بزرگ‌ترین انستیتو خیریه در جهان است. این بنیاد در سال ۲۰۰۰ میلادی به‌دست بیل و ملیندا گیتس بنیانگذاری شد و در سال ۲۰۰۶ میلادی به‌دست وارن بافت به دو برابر گسترش یافت.

هدف‌های اصلی بنیانگذاری این بنیاد افزایش تندرستی و کاهش تهی‌دستی بسیار بالا در گستره جهان است و در آمریکا گسترش‌دادن شانس‌های آموزشی و دسترسی به تکنولوژی اطلاعات و داده‌ها می‌باشند. مرکز این بنیاد در شهر سیاتل در ایالت واشنگتن در آمریکا جای دارد و به‌دست سه تن از عضوهای هیئت مدیره به نام‌های بیل گیتس و همسرش ملیندا گیتس و وارن بافت اداره می‌شود. دیگر مدیران بنیاد ویلیام اچ گیتس و پتی استونسیفر (CEO) می‌باشند. حجم کمک‌های انجام‌شده این انستیتو نزدیک به ۳۳ میلیارد دلار است.

بر پایهٔ گزارش روزنامه وال استریت ژورنال در تازه‌ترین برنامه، بنیاد بیل و ملیندا گیتس صدها میلیون دلار در زمینه تشویق تهی‌دستان به پس انداز در سراسر جهان هزینه خواهد کرد.

 

ملیندا گیتس، همسر بیل گیتس و یکی از قدرتمندترین زنان دنیا، تجاوزهای اخیر در هندوستان را وحشتناک خواند و فاش کرد، نتایج بررسی‌های اولیه بنیاد خیریه بیل و ملیندا گیتس نشان می‌دهند، تهدید و خشونت در هندوستان بیشتر از چیزی است که دولت این کشور ادعا می‌کند.

خانم گیتس که توسط مجله فوربس به‌عنوان سومین زن قدرتمند دنیا معرفی شده است، گفت: «آنچه در هند اتفاق می‌افتد، هولناک است

بیل و ملیندا گیتس در سال 2015 بیش از 9.3 میلیارد دلار صرف امور خیریه کرده‌اند.

او با اشاره به اینکه برای یافتن میزان خشونت واقعی علیه زنان در هندوستان باید مطالعات گسترده‌ای انجام گیرد، افزود: «باید به زنان قدرت بدهیم تا توانایی‌های بالقوه‌شان را نمایان و مردان را شگفت‌زده کنند.»

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3