کد خبر : 416

هفته نامه "شهر امید" در بیست و یکمین شماره خود نوشت:

بازارچه سمر غرفه‌ عرضه غذاهای خانگی همچنین غرفه‌ عرضه‌ ترشی و مربای خانگی به نفع بیماران مبتلا به سرطان را در کار خود قرار داده است.

دوازدهمین بازارچه خیریه سمر

دوازدهمین بازارچه خیریه سمر با شعارب«به سلامتی خرید کنیم» و با هدف یاری‌رسانی به بیماران مبتلا به سرطان بالای 14 سال و همچنین عرضه مستقیم کالاهای مورد نیاز شهروندان، از پنجم تا نهم مهرماه 95 در خانه امید موسسه خیریه سمر برگزار شد.

شهرزاد آیرم، موسس و مدیرعامل موسسه خیریه سمر در افتتاحیه این بازارچه به ذکر سوابق و پیشینه‌ای از این بازارچه و اهداف آن پرداخت و در نهایت سخنان خود را اینگونه به نتیجه رساند: پاداش هر عمل در خود آن عمل است. در ضمن تمام عواید این بازارچه به نفع بیماران تحت پوشش سمر هزینه می‌شود.

یکی از بخش‌های جذاب و پرطرفدار این بازارچه غرفه‌ عرضه غذاهای خانگی همچنین غرفه‌ عرضه‌ ترشی و مربای خانگی به نفع بیماران مبتلا به سرطان بود که در کنار بیش از 50 غرفه شامل انواع خوراکی و تنقلات، پوشاک، زیورآلات، صنایع‌دستی و سایر مایحتاج عمومی برپاشده بود.

 

اهدای لبخند با اهدای کوله‌پشتی امید در آغاز شکوفاییِ علم و دانش

در مهرماه95، همزمان با بازگشایی مدارس، بنیاد کودک با اجرای طرح «کوله‌پشتی امید» و کمپین «بازگشت به مدرسه»، به لبخند بر چهره دانش‌آموزان با استعداد نیازمند، استمرار بخشید.

در این طرح نزدیک به دو هزار کوله‌پشتی و بسته‌های نوشت‌افزار، تهیه و در بین دانش‌آموزان با استعداد نیازمند مناطق محروم، توزیع شد.

گفتنی است بنیاد کودک، موسسه مردم‌نهادی است که با تکیه بر حفظ کرامت انسانی و نیز با بهره‌مندی از مهرورزی همیاران، از تحصیل دانش‌آموزان بااستعداد نیازمند حمایت می‌کند تا این دانش‌آموزان را از خطر حتمی ترکِ تحصیل به دلیل فقر اقتصادی برهاند.

بنیاد کودک در این راستا و پس از 22 سال فعالیت، اکنون حدود 8700 دانش‌آموز بااستعداد نیازمند را در سراسر ایران حمایت می­کند و تاکنون نیز توانسته است بیش از 12 هزار دانش‌آموز و خانواده­های آنان را حمایت کرده و عموماً به سر منزل مقصود برساند.

 

نام دانشجوی مسلمان در لیست تاثیرگذارترین شخصیت‌های لندن

نوید خان، دانشجوی مسلمانی که در دسته «قهرمانان برابری» قرار گرفته است، به خاطر فعالیت‌هایش برای ایجاد برابری اجتماعی و مساوات شناخته شده است؛ این جوان مسلمان سرپرست شاخه بی‌خانمان‌ها در پروژه «کمپین مهربانی تصادفی» است. کمپین مهربانی تصادفی توسط جامعه اسلامی دانشکده کینگ در لندن راه‌اندازی شده و با همکاری داوطلبان اقدام به جمع‌آوری کمک‌های خیریه برای بی‌خانمان‌ها کرده و از جمله دیگر  فعالیت‌های این گروه غذا دادن، توزیع کوله‌پشتی و جمع‌آوری محصولات بهداشتی برای بی‌خانمان‌ها است.

نوید که در سال‌های 2014-2016 مسئولیت شاخه بی‌خانمان‌ها در کمپین مهربانی تصادفی را بر عهده داشته است، اکنون قصد دارد کمیته‌ای متشکل از دیگر انجمن‌های اسلامی شهر لندن را برای انجام فعالیت‌های مشابه راه‌اندازی کند. او همچنین مدیر ملی هفته خیریه انگلستان است که در سال گذشته موفق به جمع‌آوری 700 هزار یورو کمک مالی برای نیازمندان شد. وظیفه او نظارت بر 6 تیم منطقه‌ای مختلف در سرتاسر انگلستان و تمامی کمک‌های مالی جمع‌آوری‌شده توسط پروژه‌ها و اطمینان از توزیع کمک‌های مالی به نفع توسعه پایدار کودکان یتیم و نیازمندان است.

این دانشجوی مسلمان انگلیسی گفته است: به‌عنوان یک دانشجو، هدف نهایی من تحصیل و فارغ‌التحصیلی در رشته پزشکی است که به زندگی من هدف داده، من تلاش دارم مسلمان خوبی باشم و قرار گرفتن در چنین لیست معتبری عالی است. امیدوارم که این امر به انگیزه‌ای برای دیگران تبدیل شود.

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3