کد خبر : 423

هفته نامه "شهر امید" در بیست و یکمین شماره خود نوشت:

مدیرعامل مجمع خیّرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد از تلاش جهت راه‌اندازی انجمن‌ها و حمایت از بیماران نیازمند در استان خبر داد.

سالار جوکار گفت: سلامت یکی از مهم‌ترین موضوعاتی است که همه بخش‌ها و شاخه‌های دیگر به‌نوعی با آن مرتبط هستند.

مدیرعامل مجمع خیّرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این مجمع تنها موسسه خیریه استان است، افزود: تاکنون تنها انجمن ام.اس در استان راه‌اندازی شده است.

او از تلاش جهت راه‌اندازی دیگر انجمن‌ها و حمایت از بیماران نیازمند در استان خبر داد و گفت: البته با کمک خانواده باقری در حال راه‌اندازی انجمن دیابت هستیم.

این مسئول تعداد بیماران دیابتی استان را بیش از ۱۴ هزار نفر عنوان کرد و بیان داشت: راه‌اندازی انجمن دیابت یکی از ضروریات موردتوجه حوزه سلامت است.

جوکار یادآور شد: مجمع خیرین استان با کمک و مشارکت خیرین تاکنون اقداماتی مانند مشارکت و کمک در ساخت مراکز بهداشتی، بیمارستان‌ها، تجهیزات بهداشتی و پزشکی و کمک به بیماران نیازمند انجام داده است.

او در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به ساخت کلینیک تخصصی دندانپزشکی در یاسوج، گفت: مجمع خیرین سلامت استان تاکنون مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان جهت ساخت این مرکز کمک کرده است.

مدیرعامل مجمع خیّرین سلامت استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه کار ساخت این مرکز در حد اسکلت باقی مانده است، گفت: ادامه کار ساخت و تکمیل مرکز تخصصی دندانپزشکی یاسوج نیازمند حمایت و مشارکت بیشتر خیرین است.

این مسئول ادامه داد: هر چند دانشگاه علوم پزشکی در حال تهیه و پرداخت هزینه‌های مربوط به ساخت این مرکز است اما اعتبار دولتی کافی نبوده و ساخت چنین مراکزی با کمک خیرین و دیگر سازمان‌ها در زمانی زودتر به انجام خواهد رسید.

 

قائم‌مقام رییس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد، کمک و مشارکت در امر درمان و سلامت جامعه را یکی از مهم‌ترین موارد نذر و کمک بیان کرد و گفت: طبق فرمایش خداوند در قرآن کریم (سوره مائده، آیه ۳۲)، هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن است که همه مردم را حیات بخشیده است.

این مسئول بر فرهنگ‌سازی و اطلاع‌‌رسانی جهت فراهم شدن زمینه حضور خیّرین در حوزه سلامت تاکید کرد و گفت: روزنامه‌ها، رسانه‌ها و صدا و سیما می‌توانند در فرهنگ‌سازی این امر مهم و خداپسندانه نقش موثری ایفا کنند.

 

 

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3