کد خبر : 426

هفته نامه "شهر امید" در بیست و دومین شماره خود نوشت:

در طرح «کتاب پرنده» کتاب‌هایی که اطلاعات عمومی‌ کودکان را افزایش دهد برای کتابخانه مدرسه روستای سطوه تهیه شد.

ایرانی‌ها در ۲۴ ساعت شبانه‌روز ۱۸ دقیقه کتاب می‌خوانند؛ این آخرین آماری است که از سرانه مطالعه ایرانی‌ها منتشر شده است. طبیعی است بخش بسیار بزرگی از این آمار به شهرنشینان اختصاص دارد. روستاهای کوچک زیادی بر پهنه ایران هستند که مردمانشان برای رسیدن به یک شهر کوچک باید ساعت‌ها مسیری سخت را طی کنند، اینترنت ندارند یا اگر دارند ابزار مناسب برای دسترسی به کتاب ندارند و حتی گاهی هزینه خرید کتاب، هزینه اضافه‌ای برای خانواده‌هایشان است.

پس از بررسی‌ها و تحقیقات انجام شده، روستای سطوه با توجه به شرایط اقلیمی، اقتصادی، فرهنگی و میزان محرومیت بچه‌هایش برای دسترسی به کتاب به‌عنوان اولین هدف اجرای پروژه «کتاب پرنده» انتخاب شد. این روستا به لحاظ دسترسی سخت به آن، از کمک هیچ موسسه خیریه و فرهنگی بهره‌مند نشده و مدارسش فاقد کتابخانه است. در طرح «کتاب پرنده» که توسط گروه فردازی اجرا شد، کتاب‌هایی که علاوه بر تقویت خلاقیت در آن‌ها، اطلاعات عمومی‌ کودکان را افزایش دهد یا به سوالاتشان در زمینه‌های مختلف پاسخ دهد نیز برای کتابخانه مدرسه روستای سطوه تهیه شد.

طی هفته دوم مهر ماه، کتاب پرنده به روستای سطوه سفر کرد تا ۲۷۵ جلد کتاب به‌روز را به دست آن‌ها برساند؛ ۲۰۰ جلد از کتاب‌ها در دو مدرسه شبانه‌روزی سطوه در قفسه‌های باز اهدا شدند تا دسترسی معلمان و دانش‌آموزان به آن‌ها تسهیل شود و ۷۵ جلد دیگر نیز در راستای ترویج کتابخوانی به بچه‌ها اهدا شد.

فردازی با حمایت سرویس تامین جمعی سرمایه «مهربانه» و با ایجاد موج تبلیغاتی در بستر شبکه اجتماعی توییتر، در مدت زمان بسیار کوتاه، جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای تهیه کتاب‌های مورد نیاز بچه‌های روستای سطوه را به انجام رساند.

ارسال نظر

advertise advertise advertise advertise advertise advertise advertise
02188004648 , 02188004647 تهران خیابان بیست و هفتم کردستان خیابان اول خیابان بیست و هشتم پلاک 20 تهران خیابان نامجو نبش کوچه محلوجیان پلاک 2 واحد 3